Գյումրու հյուրանոցներում և հյուրատներում ազատ տեղեր չկան. Փաշինյանը Բալասանյանի հետ շրջեց քաղաքում
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քաղաքում շրջայցի ընթացքում ասաց Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը:
«Գյումրու քաղաքապետը վստահեցնում է, որ հյուրանոցներում և հյուրատներում, ըստ էության, տեղ չկա, և ծանրաբեռնված են: Փաստորեն, մաքսատան տեղափոխման որոշումը դրա վրա ունի որոշակի ազդեցություն, որովհետև այլ երկրներից մեքենա ձեռք բերելու նպատակով մարդիկ գալիս են Հայաստան, և հիմա կենտրոնը դարձել է Գյումրին»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանի և Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի ուղեկցությամբ շրջում էր քաղաքի հիմնանորոգված փողոցներով:

YEREVAN, DECEMBER 27, ARMENPRESS. There are no free places in hotels and guesthouses in Gyumri, Mayor of Gyumri Samvel Balasanyan said during the tour with Prime Minister Nikol Pashinyan in the city.
“The Mayor of Gyumri assures that in fact there are no free places in the hotels and guesthouses of Gyumri, they are overloaded. In fact, the decision to move the customs house to Gyumri has a certain impact on this because people from different countries visit Armenia to buy a car, and now Gyumri has become the center”, Pashinyan said.
PM Pashinyan today visited Gyumri. He was touring the renovated streets of the city accompanied by Governor of Shirak province Tigran Petrosyan and Gyumri Mayor Samvel Balasanyan.