Գյումրու հյուրանոցներում և հյուրատներում ազատ տեղեր չկան. Փաշինյանը Բալասանյանի հետ շրջեց քաղաքում
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քաղաքում շրջայցի ընթացքում ասաց Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը:
«Գյումրու քաղաքապետը վստահեցնում է, որ հյուրանոցներում և հյուրատներում, ըստ էության, տեղ չկա, և ծանրաբեռնված են: Փաստորեն, մաքսատան տեղափոխման որոշումը դրա վրա ունի որոշակի ազդեցություն, որովհետև այլ երկրներից մեքենա ձեռք բերելու նպատակով մարդիկ գալիս են Հայաստան, և հիմա կենտրոնը դարձել է Գյումրին»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանի և Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի ուղեկցությամբ շրջում էր քաղաքի հիմնանորոգված փողոցներով:

В гостиницах и гостевых домах Гюмри нет свободных мест: Пашинян вместе с Баласаняном обошли город
В гостиницах и гостевых домах Гюмри нет свободных мест. Как передает «Арменпресс», об этом премьер-министру Армении Никол Пашиняну заявил мэр Гюмри Самвел Баласанян во время его визита в Гюмри.
“Мэр Гюмри уверяет, что в гостиницах и гостевых домах нет места, и они перегружены. Фактически, решение о переводе таможни возымело определенное влияние, поскольку люди приезжают в Армению с целью приобретения автомобилей из других стран, и сейчас центром стал Гюмри”, - сказал Пашинян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в сопровождении губернатора Ширака Тиграна Петросяна и мэра Гюмри Самвела Баласаняна обошел капитально отремонтированные улицы города.