ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տիկնոջ հետ այցելել է ՊԲ զինվորական հոսպիտալ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 1-ին տիկնոջ՝ Քրիստինե Հարությունյանի հետ, Պաշտպանության բանակի զինվորական հոսպիտալում այցելել է սեպտեմբի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնամասշտաբ պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը զրուցել է նրանց հետ, հետաքրքրվել բուժման ընթացքով, մաղթել շուտափույթ ապաքինում: «Դուք ձեր ընկերների հետ մեծ սխրանք եք գործել՝ ձախողելով հակառակորդի՝ մեր ժողովրդի ֆիզիկական անվտանգությանը սպառնացող սադրիչ գործողությունները: Գլուխ եմ խոնարհում հայրենիքին մատուցած ձեր ծառայության առջև»,- ասել է Հանրապետության նախագահը և ավելացրել, որ, շնորհիվ հայ ժողովրդի կողմից մղվող միասնական և միահամուռ պայքարի, ստեղծված իրավիճակը հաղթահարվելու է պատվով:

Президент Арцаха посетил в госпитале раненых военнослужащих
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с супругой Кристине Арутюнян 1 октября посетил раненых в ходе развязанной Азербайджаном 27 сентября широкомасштабной войны военнослужащих в военном госпитале Армии обороны.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, Арутюнян побеседовал с ними, поинтересовался лечением и пожелал скорейшего выздоровления.
«Вы и ваши друзья совершили великий подвиг, предотвратив провокационные действия врага, угрожающие физической безопасности нашего народа. Преклоняю голову перед вашим служением Родине», - сказал президент Арцаха, добавив, что благодаря единой, сплоченной борьбе армянского народа нынешняя ситуация будет преодолена с честью.