Իրանը խստագույնս կպատժի թաքֆիր-ահաբեկիչներին իր սահմանների մոտ. ԻԻՀ բանակի հրամանատար
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանը խստագույնս կպատժի թաքֆիր-ահաբեկիչներին իր սահմանների մոտ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով իրանական ԶԼՄ-ները, այդ մասին հայտարարել է ԻԻՀ բանակի հրամանատար, գեներալ-մայոր Սեյեդ Աբդոլռահիմ Մուսավին հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումներ կատարած այցի  և երկրի հյուսիս-արևմուտքում հակաօդային պաշտպանության պատրաստության վիճակն ուսումնասիրելու ընթացքում:
Նա շեշտել է մարդկանց, հատկապես սահմանամերձ շրջանների բնակիչների անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունը: «ՀՕՊ ստորաբաժանումներն ուժեղացվել են երկրի հյուսիս-արևմուտքում ու անհրաժեշտության դեպքում կավելացվեն»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ մարդկանց հանգստությունն իրենց համար առանձնահատուկ նշանակություն ունի:
Իրանական բանակի հրամանատարը բանակին ու ԻՀՊԿ ՀՕՊ ուժերին հրամայել է ուժեղացնել ՀՕՊ ստորաբաժանումները տարածաշրջանում:

Иран накажет террористов - такфиров, оказавшихся  у его границ: командующий Армией ИРИ
Иран строжайшим образом накажет террористов - такфиров, оказавшихся  у его границ. Как передает «Арменпресс» со ссылкой на иранские СМИ, об этом заявил командующий Армией ИРИ, генерал-майор Сейед Абдул Рахим Мусави в ходе визита в подразделения противовоздушной обороны и изучения состояния подготовки противовоздушной обороны на северо-западе страны.
Он подчеркнул необходимость обеспечения безопасности людей, особенно жителей приграничных районов. “Усилены подразделения ПВО, дислоцированные на северо-западе страны и в случае необходимости, они будут и увеличены”, - сказал он, добавив, что спокойствие людей для них представляет особое значение.
Командующий иранской армией приказал армии и силам ПВО КСИР усилить подразделения ПВО, дислоцированные в регионе.