Բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությանը կմասնակցի 8 մարզիկ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Կարեն Աղամալյանը հայտնել է այն բռցքամարտիկների անունները, որոնք կմասնակցեն Իտալիայում կայանալիք մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է համապատասխան ֆեդերացիան: Տղամարդկանց 10 քաշային կարգերից մենք ներկայացուցիչներ կունենանք 8-ում: Սեյրան Եղիկյան՝49 կգ, Ռուդոլֆ Գառբոյան՝ 52 կգ, Արթուր Բազեյան՝ 56 կգ, Ժորժիկ Մարության՝60 կգ, Բենիկ Նիկողոսյան՝ 64 կգ, Արմեն Մաշակարյան՝ 69 կգ, Վաղթանգ Հարությունյա՝75 կգ, Համբարձում Հակոբյան՝81 կգ: Կանանց պայքարում Հարություն Նազարյանի գլխավորությամբ հանդես կգան 48 կգ քաշային Գայանե Տեր Բարսեղյանն ու 57 կգ քաշային Անժելիկա Ստեփանյանը: Հայաստանի ընտրանին մրցավայր կմեկնի հունիս 13-ին:

В молодежном чемпионате Европы по боксу участие примут 8 армянских спортсменов
Главный тренер молодежной сборной Армении Карен Агамалян объявил имена боксеров, которые примут участие в чемпионате Европы среди юношей до 22 лет. Чемпионат пройдет в Италии.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Федерация бокса. Армению в 8 из 10 мужских весовых категорий будут представлять: Сейран Егикян - 49 кг, Рудольф Гарбоян - 52 кг, Артур Базеян - 56 кг, Жоржик Марутян - 60 кг, Беник Никогосян - 64 кг, Армен Машакарян - 69 кг, Вагтанг Арутюнян - 75 кг, Амбарцум Акопян - 81 кг. В женской борьбе под руководством Арутюна Назаряна выступят Гаяне Тер-Барсегян (48 кг) и Анжелика Степанян (57 кг). Сборная Армении выедет на чемпионат 13 июня.