Իրանը խոշոր զորավարժություններ կանցկացնի Ադրբեջանի հետ սահմանի մոտ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մոհամմադ Փաքփուրը հայտարարել է առաջիկա օրերին երկրի հյուսիսում զորքերի խոշոր զորավարժությունների մասին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասն հայտնում է իրանական Mehrnews կայքը:
«Առաջիկա օրերին Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի՝ «Էգտեդար/Ուժ» (Eghtedar/Power) զանգվածային զորավարժությունները կանցկացվեն երկրի հյուսիսային սահմաններում՝ Արազի շրջանում Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի տարածաշրջանային «Աշուրա» ռազմակայանում»,-հայտնել է Մոհամմադ Փաքփուրը։
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի հրամանատարը հայտարարել է, որ խոշոր զորավարժությունների անցկացումը համահունչ  է առաքելության իրականացմանը տարեկան պլանին, որի նպատակն է բարձրացնել ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի մարտական պատրաստվածությունը։

Иран на границе с Азербайджаном проведет крупномасштабные военные учения
Командующий сухопутными войсками Корпуса стражей Исламской революции бригадный генерал Мохаммад Пакпур объявил о проведении крупномасштабных военных учений на севере страны в ближайшие дни. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение иранского сайта Mehrnews.
«В ближайшие дни на северной границе страны, на региональной военной базе «Ашура» в районе реки Аракс сухопутные войска Корпуса стражей Исламской революции (Eghtedar/Power) проведут крупномасштабные военные учения», - сообщил Мохаммад Пакпур.
Командующий сухопутными войсками Корпуса стражей Исламской революции заявил, что проведение крупномасштабных военных учений соответствует годовому плану выполнения миссии, направленной на повышение боеготовности сухопутных войск КСИР.