Երևանի ավագանու ընտրություններին առաջադրման դիմում է ներկայացրել երկու կուսակցություն
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով օգոստոսի 10-ին առաջադրման դիմում են ներկայացրել առաջին երկու կուսակցությունները. նախ ԿԸՀ են այցելել «Հայաստանի եվրոպական կուսակցության», ապա «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցության ներկայացուցիչները։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից:
«Երևանի ավագանու ընտրությունների առաջադրման վերջնաժամկետին մնացել է 2 օր»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Օգոստոսի 3-ից սկսվել են Երևանի ավագանու ընտրությունների առաջադրումները:
Կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների ընտրական ցուցակների առաջադրման և գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացվում են մինչև օգոստոսի 13-ը՝ ժամը 18:00-ն: Քարոզարշավը կմեկնարկի օգոստոսի 23-ից: Երևանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան սեպտեմբերի 17-ին:

Две партии подали заявки на выдвижение на выборах в Совет старейшин Еревана
10 августа в Центральную избирательную комиссию РА подали заявления о выдвижении кандидатов первые две партии: сначала представители «Европейской партии Армении», а затем партии «Демократическое единство».
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в ЦИК.
"До окончания срока выдвижения кандидатур на выборах в Совет старейшин Еревана осталось 2 дня", - говорится в сообщении.
Выдвижение кандидатов на выборах в Совет старейшин Еревана началось 3 августа.
Необходимые документы для выдвижения и регистрации избирательных списков партий, партийных блоков представляются в Центральную избирательную комиссию до 18:00 часов 13 августа. Кампания стартует с 23 августа. Выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 17 сентября.