ԱՄՆ պետքարտուղարի հյուպատոսական հարցերով օգնական Ռենա Բիթերը կայցելի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ պետքարտուղարի հյուպատոսական հարցերով օգնական Ռենա Բիթերը օգոստոսի 21-28-ը կայցելի Երևան, Ամման և Կահիրե: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասված է ԱՄՆ պետքարտուղարության տարածած հայտարարության մեջ:
«Իր ուղևորության ընթացքում պետքարտուղարի օգնականը վերահսկելու է ԱՄՆ հյուպատոսական գործողությունները և հանդիպելու է օտարերկրյա կառավարությունների գործընկերների հետ՝ ընդգծելու մեր խորը և շարունակական նվիրվածությունը արտերկրում ԱՄՆ քաղաքացիներին պաշտպանելուն և Միացյալ Նահանգներ օրինական ճանապարհորդությունները հեշտացնելուն»,- ասվում է հայտարարությունում:

U.S. Assistant Secretary of State for Consular Affairs to visit Armenia
YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. U.S. Assistant Secretary of State for Consular Affairs Rena Bitter will travel August 21-28 to Yerevan, Amman, and Cairo, the U.S. State Department announced Monday.
“During her trip, the Assistant Secretary will observe U.S. consular operations and meet with foreign government counterparts to underscore our deep and sustained commitment to the protection of U.S. citizens overseas and the facilitation of legitimate travel to the United States,” the U.S. State Department added in a statement.