ՀՀ ՊՆ-ն օտարերկրյա ռազմական կցորդներին է ներկայացրել հայ- ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը
ՀՀ ՊՆ-ն օտարերկրյա ռազմական կցորդներին է ներկայացրել հայ-
ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում սեպտեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել հերթական ճեպազրույցը Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդների և ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, ճեպազրույցի ընթացքում ռազմական կցորդներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը։
Ըստ աղբյուրի՝ նշվել է, որ վերջին 2 օրերի ընթացքում ադրբեջանական զինուժի կուտակումների պատճառով իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ, ուստի ՀՀ զինված ուժերը շարունակում է անհրաժեշտ գործողություններ ձեռնարկել` այն կայունացնելու և սադրանքներ թույլ չտալու համար։

Foreign Defense Attachés briefed on Azeri military buildup along border with Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 8, ARMENPRESS. On September 8, a briefing with foreign Defense Attachés and representatives accredited to the Republic of Armenia was held at the Ministry of Defense headquarters.
During the briefing, the Defense Attachés were briefed on the current situation on the Armenian-Azerbaijani border, the Ministry of Defense said in a press release.
“It was mentioned that the situation continues to be tense as a result of the accumulation of Azerbaijani armed forces during the last 2 days, hence the Armenian Armed Forces continue to take necessary actions to stabilize it and prevent provocations,” the ministry added.