ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Ասրյանն այցելել է հարավարևելյան և հարավարևմտյան սահմանագոտիներ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը փետրվարի 14-16-ն աշխատանքային այցով եղել է հարավարևելյան և հարավարևմտյան սահմանագոտիներում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը շրջայցի ընթացքում եղել է մի շարք զորամասերում, զրուցել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ, տեղում ծանոթացել սահմանային իրավիճակին, ծառայության կազմակերպման պայմաններին, ինչպես նաև խորհրդակցություններ անցկացրել զորամիավորման և զորամասերի հրամանատարական կազմերի մասնակցությամբ։
Ըստ աղբյուրի՝ Էդվարդ Ասրյանը հետևել է նաև ինժեներական և ամրաշինական կառույցների շինարարության ընթացքին, այցելել նորակառույց մոդուլային զորամաս, դիտարկել հարդարման և կահավորման աշխատանքները։

Начальник Генштаба ВС Армении посетил юго-восточную и юго-западную приграничные зоны
Первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник генерального штаба Вооруженных сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян 14-16 февраля совершил рабочий визит в юго-восточную и юго-западную приграничные зоны.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в рамках визита генерал-лейтенант Эдвард Асрян посетил ряд воинских частей, побеседовал с находящимися на боевом дежурстве военнослужащими, ознакомился с приграничной обстановкой, условиями организации службы, а также провел консультации с участием командного состава воинских частей.
Эдвард Асрян также проследил за ходом строительства инженерных и фортификационных сооружений, посетил вновь построенную модульную воинскую часть, ознакомился с осуществленными работами.