Վարազդատ Հարոյանը Կոսովոյին և Չեխիային ուժեղ մրցակիցներ է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանը Կոսովոյի և Չեխիայի հավաքականներին ուժեղ մրցակիցներ է համարում:
«Դեռ երկու օր է, ինչ միասին հավաքվել ենք: Քննարկել ենք Խորվաթիայի հետ նախորդ խաղը: Վաղվանից պատրաստվելու ենք Կոսովոյի դեմ խաղին: Երկու մրցակիցներն էլ ուժեղ են: Նույն խաղաոճի ֆուտբոլ են խաղում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հարոյանը: Վերջինիս խոսքով` հավաքական եկած բոլոր ֆուտբոլիստները բարձր տրամադրություն ունեն ընկերական խաղերից առաջ:
Անդրադառնալով Ազգերի լիգայում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի շանսերին` Հարոյանն ընդգծեց. «Վերջին տարիներն մրցաշրջանի սկզբում խոսում ենք շանսերի մասին, սակայն չէի ուզենա հիմա այդ մասին խոսել: Ամեն խաղի պետք է պատրաստվենք, ինչպես վերջինի, ամեն խաղի պետք է պայքարենք երեք միավորի համար»:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը մարտի 22-ին Երևանում կընդունի Կոսովոյի հավաքականին, իսկ մարտի 26-ին արտագնա մրցախաղ կունենա Չեխիայի հետ:

Вараздат Ароян считает сборные Косово и Чехии сильными соперниками
Защитник сборной Армении по футболу Вараздат Ароян считает сборные Косово и Чехии сильными соперниками.
“Прошло два дня с тех пор, как мы пришли на сборы. Мы обсуждали предыдущий матч с Хорватией. С завтрашнего дня будем готовиться к матчу с Косово. Оба соперника сильны. Они играют в футбол похожего стиля”, - как сообщает Арменпресс, сказал Ароян на встрече с журналистами. По словам последнего, все игроки, пришедшие в сборную, перед товарищескими матчами находятся в приподнятом настроении.
Коснувшись шансов сборной Армении по футболу в Лиге наций, Ароян подчеркнул: “В последние годы в начале сезона мы говорим о шансах, но сейчас я бы не хотел об этом говорить. Нам нужно готовиться к каждой игре, как к последней, нам нужно бороться за три очка в каждой игре”.
Национальная сборная Армении по футболу 22 марта в Ереване примет сборную Косово, а 26 марта проведет выездной матч с Чехией.