Փրկարարներն օգնության են հասել Գառնու ձորում մոլորված 6 քաղաքացիներին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնն ապրիլի 20-ին, ժամը 21:02-ին ահազանգ է ստացել, որ 6 հոգանոց արշավախումբը (ՀՀ քաղաքացիներ) Երանոս սարից իջել է Գառնու ձոր և մոլորվել․ գտնվում է Ազատ գետի ափին, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը։
Նշվում է, որ փրկարարները 6 քաղաքացու (Ն․ Հ․, ծնված 2003 թ., Ա․ Ս․, ծնված 2000 թ., Լ․ Ա․, ծնված 1998 թ., Ն․ Լ․, ծնված 1998 թ., Ս․ Մ․, ծնված 1998 թ. և Վ․ Հ․, ծնված 2000 թ.) գետանցման միջոցով տեղափոխել են հակադիր ափ, այնուհետև փրկարարական ավտոմեքենայով մոտ 10 կմ ուղեկցել մինչև Քարերի սիմֆոնիա, որտեղից քաղաքացիները ինքնուրույն շարունակել են ճանապարհը:

Спасатели пришли на помощь 6 горожанам, заблудившимся в ущелье Гарни
20 апреля в 21:02 в центр кризисного управления Котайкского регионального спасательного управления поступило сообщение о том, что группа в составе 6 человек (граждане Республики Армения) спустилась с горы Еранос в ущелье Гарни и заблудилась. на берегу реки Азат, необходима помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Спасательной  службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал  спасательный отряд для проведения специальных работ Спасательной  службы МВД РА.
Отмечается,  что спасатели переправили на противоположный берег реки 6 граждан (Н.Г., 2003 г.р., А.С., 2000 г.р., Л.А., 1998 г.р., Н.Л., 1998 г.р., С.М., 1998 г.р. и В.Г., 2000 г.р.)    затем их сопровождали их на спасательной машине около 10 км до природного памятника Симфония Камней, откуда граждане продолжили свой путь.