Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Ռամսֆելդի կրթական ծրագրի մասնակիցների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Ռամսֆելդի կրթական ծրագրի մասնակիցներին:
Դեսպան Մակունցի հետ քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում առկա մարտահրավերներին, Հայաստանի անվտանգային իրավիճակին, խաղաղության օրակարգին, ինչպես նաև Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերություններին։
6-շաբաթյա կրթական ծրագրի շրջանակներում, որին մասնակցում են Կենտրոնական Ասիայի, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանների և այլ երկրների ներկայացուցիչներ, բաղկացած է բարձր մակարդակի հանդիպումներից քաղաքականություն մշակողների, լրագրողների, գիտնականների, ռազմական անձնակազմի, բիզնես առաջնորդների, հասարակական կազմակերպությունների և տարածաշրջանային փորձագետների հետ, որոնց միջոցով կրթաթոշակառուները ծանոթանում են ԱՄՆ-ում պետական և մասնավոր հատվածների աշխատանքի հեռանկարներին:
Ծրագրի շրջանակներում մասնակիցները հնարավորություն են ունենում այցելելու դեսպանատներ և ծանոթանալու մասնակից երկրների երկկողմ հարաբերություններին Միացյալ Նահանգների հետ։

Ambassador Lilit Makunts meets with participants of Rumsfeld Fellowship Program
YEREVAN, APRIL 23, ARMENPRESS. Lilit Makunts, Ambassador of the Republic of Armenia to the US met with the participants of Rumsfeld Fellowship Program.
According to a statement by the Embassy of Armenia to the US, during the discussion with Ambassador Makunts, the current challenges in the South Caucasus region, the security situation of Armenia, the peace agenda, as well as Armenia-US bilateral relations were discussed.
The 6-week Fellowship Program, with participants from Central Asia, the South Caucasus regions and other countries, consists of a series of high-level meetings with top policy-makers, journalists, academics, military personnel, business leaders, non-governmental organizations and regional experts through which Fellows are exposed to inside perspectives on how the public and private sectors work in the US.
Within the framework of the program the fellows have the opportunity to visit embassies, and get acquainted with the bilateral relations of the participating countries and the United States.