Օդեսայում հայտնել են ԱԹՍ-ի հարձակումից 9 վիրավորի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի հարավի պաշտպանական ուժերը հայտնել են, որ գիշերը հարված է հասցվել երկրի հարավային շրջաններին Shahed տիպի հարվածային անօդաչու թռչող սարքերով, Օդեսայում տուժածների թիվը հասել է 9-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
«Հակառակորդի նշանառության տակ է եղել  արդյունաբերական և մերձնավահանգստային ենթակառուցվածքը», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերը հայտարարել էին 16 կամիկաձե անօդաչուներից 15-ի ոչնչացման մասին։ Նրանցից 7-ը, ըստ հաղորդագրությունների, խոցվել են Օդեսայի մարզում, 4-ը՝ Նիկոլաևի մարզում։
Ուկրաինայի զինված ուժերում հայտնել են, որ Օդեսայում խոցված ԱԹՍ-ի անկման հետևանքով ավերածություններ են տեղի ունեցել բնակելի հատվածում, վնասվել են խանութներ և ենթակառուցվածքի այլ օբյեկտներ։

В Одессе сообщили о 9 раненых в результате атаки беспилотника
Силы обороны юга Украины сообщили, что ночью по южным районам страны был нанесен удар ударными беспилотниками типа «шахид», число пострадавших в Одессе достигло 9 человек. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Русская служба BBC.
В сообщении говорится, что под прицелом противника оказались промышленные и портовые инфраструктуры.
Ранее ВВС Украины заявили об уничтожении 15 из 16 беспилотников-камикадзе. Согласно сообщениям, 7 из них были сбиты в Одесской области, 4 - в Николаевской области.
В Вооруженных силах Украины сообщили, что в результате падения сбитого беспилотника в Одессе был разрушен жилой дом, повреждены магазин и другие объекты инфраструктуры.