Արցախի վարչապետն ընդունել է ԱԱԽ քարտուղարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը շնորհավորել է Արմեն Գևորգյանին՝ նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ա. Հարությունյանը բարձր է գնահատել Ա. Գևորգյանի արհեստավարժությունը և համոզմունք հայտնել, որ տարիների ընթացքում տարբեր բարձր պաշտոններում նրա ձեռք բերած գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կնպաստեն ինչպես նոր աշխատանքում, այնպես էլ համագործակցության հարցում լուրջ հաջողություններ ունենալու գործին:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ անվտանգության ոլորտում համակարգված մոտեցում ցուցաբերելու և տարբեր իրավիճակներում համաձայնեցված որոշումներ կայացնելու առումով շատ անելիքներ կան: «Ըստ առանձին գերատեսչությունների՝ երկու հայկական հանրապետությունների միջև համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, սակայն, կարծում եմ, համակարգված մոտեցման առումով պետք է ակտիվացնենք մեր համատեղ աշխատանքը»,- ասել է վարչապետը:
ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել Ա. Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ անվտանգությանն առնչվող խնդիրների շուրջ փոխգործակցության ակտիվացման առումով, իսկապես, անելիքներ շատ կան: Ա. Գևորգյանը հավաստիացրել է, որ քննարկված բոլոր հարցերն առաջնահերթ կերպով աշխատանքային ընթացք կստանան:

YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. Prime Minister of Nagorno Karabakh Arayik Harutyunyan on June 22 held a meeting with Secretary of the National Security Council of Armenia Armen Gevorgyan, press service of the NKR Government informed “Armenpress”.
The NKR Prime Minister congratulated Armen Gevorgyan on his new post. Arayik Harutyunyan highly appreciated A. Gevorgyan’s professionalism and expressed confidence that his knowledge and practice acquired during his different posts will contribute to his new job, as well as the achievement of significant progress in a cooperation field.
The NKR Prime Minister said many works need to be done in terms of demonstrating coordinated approach in the security sphere and agreed terms of decision-making in different situations. “According to various departments, the cooperation between the two Armenian republics is at the high level, however, I think, we must intensify our joint activities”, he said.
In his turn, Armen Gevorgyan said the works need to be done in terms of strengthening cooperation on security-related issues. He ensured that all the issues, that were discussed, will be resolved.