Արցախի վարչապետն ընդունել է ԱԱԽ քարտուղարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը շնորհավորել է Արմեն Գևորգյանին՝ նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ա. Հարությունյանը բարձր է գնահատել Ա. Գևորգյանի արհեստավարժությունը և համոզմունք հայտնել, որ տարիների ընթացքում տարբեր բարձր պաշտոններում նրա ձեռք բերած գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կնպաստեն ինչպես նոր աշխատանքում, այնպես էլ համագործակցության հարցում լուրջ հաջողություններ ունենալու գործին:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ անվտանգության ոլորտում համակարգված մոտեցում ցուցաբերելու և տարբեր իրավիճակներում համաձայնեցված որոշումներ կայացնելու առումով շատ անելիքներ կան: «Ըստ առանձին գերատեսչությունների՝ երկու հայկական հանրապետությունների միջև համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, սակայն, կարծում եմ, համակարգված մոտեցման առումով պետք է ակտիվացնենք մեր համատեղ աշխատանքը»,- ասել է վարչապետը:
ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել Ա. Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ անվտանգությանն առնչվող խնդիրների շուրջ փոխգործակցության ակտիվացման առումով, իսկապես, անելիքներ շատ կան: Ա. Գևորգյանը հավաստիացրել է, որ քննարկված բոլոր հարցերն առաջնահերթ կերպով աշխատանքային ընթացք կստանան:

Премьер-министр Нагорно-Карабахской Республики принял секретаря СНБ Республики Армения
Премьер-министр Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Араик Арутюнян 22 июня принял секретаря СНБ Республики Армения Армена Геворгяна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе правительства НКР, приветствуя гостя, премьер поздравил Армена Геворгяна с новым назначением. А. Арутюнян высоко оценил профессионализм А. Геворгяна и выразил уверенность, что знания и опыт, приобретенные им за годы на различных должностях послужат как в новой работе, так и в деле достижения серьезных успехов в вопросе сотрудничества.
По отдельным ведомствам сотрудничество между двумя армянскими республиками находится на высоком уровне, однако, полагаю, по части систематизированного подхода необходимо активизировать нашу совместную работу”,- сказал премьер.
Секретарь совета национальной безопасности выразил благодарность А. Арутюняну за теплый прием и отметил, что по части активизации сотрудничества по ряду вопросов безопасности в действительности есть много работ. А. Геворгян заверил, что всем рассмотренным вопросам в порядке первоочередности будет дан ход.