Մոսկվան Փարիզին և Վաշինգտոնին կտեղեկացնի ԼՂ հակամարտության կարգավորման ընթացքի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանն առաջիկա օրերին ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ներկայացուցիչներին կտեղեկացնի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հետ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման արդյունքների մասին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել Է Կրեմլի աղբյուրը:
«Մեր ղեկավարը Պիտերում Ալիեւի եւ Սարգսյանի հետ հանդիպման արդյունքների մասին առաջիկա օրերին կտեղեկացնի Մինսկի խմբի համանախագահողներին: Կանցկացնի հեռախոսազրույցներ»,-ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում:
Հանդիպման արդյունքների վերաբերյալ ղեկավարների ընդունած համատեղ հայտարարության մեջ ասվում Է, որ նախագահները փոխըմբռնում են արձանագրել մի շարք հարցերի շուրջ, որոնց լուծումը թույլ կտա առաջընթացի հասնել ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում:

Moscow to inform Paris and Washington about NKR conflict settlement process
YEREVAN, JUNE 27, ARMENPRESS. Russia will soon inform the representatives of the OSCE Minsk Group Co-Chairing countries about the St. Petersburg meeting results on the NKR conflict settlement between the Presidents of Russia, Armenia and Azerbaijan, “Armenpress” reports, Kremlin source told RIA Novosti.
“Our President will inform the Minsk Group Co-Chairs about the results of the St. Petersburg meeting between Sargsyan and Aliyev in the upcoming days. He will hold phone conversations”, the source said.
The meeting between the Presidents of Russia, Armenia and Azerbaijan was held on June 20 in St. Petersburg.
The Presidents issued a joint statement where they agreed on a number of issues the solutions of which will enable to achieve progress in the Nagorno Karabakh conflict settlement.