Պորոշենկոն Բաքվում հակահայկական հայտարարություն է արել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն Բաքվում հանդես է եկել հակահայկական հայտարարությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, Պորոշենկոն հայտարարել է, որ Ուկրաինան երբեք չի ճանաչի Լեռնային Ղարաբաղը:
«Ես ցանկանում եմ հստակ ընդգծել, որ Ուկրաինան չի ճանաչում և չի պատրաստվում ընդունել համապատասխան փաստաթղթեր Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ: Այս մասին մենք խոսել ենք և ողջունում ենք Ադրբեջանի նմանօրինակ դիրքորոշումը Ղրիմի վերաբերյալ»,- ասել է Ուկրաինայի նախագահը, ով Ադրբեջանին իր ռազմավարական դաշնակիցն է անվանել:
Նա շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին Ուկրաինային և այդ երկրի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնությունը սատարելու համար:

YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. Ukrainian President Petro Poroshenko made an anti-Armenian statement in Baku, the Azerbaijani APA reports.
Poroshenko announced that Ukraine will never recognize Nagorno Karabakh.
“I want to emphasize that Ukraine does not recognize and is not going to accept relevant documents on Nagorno Karabakh. We have talked about this and we welcome Azerbaijan’s similar stance over Crimea”, the Ukrainian President said who called Azerbaijan his strategic ally.
He expressed gratitude to Azerbaijan for supporting Ukraine and its territorial integrity and identity.