Գյուլը կհանդիպի Էրդողանի և Յըլդըրըմի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Հանրապետության 11-րդ նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը հուլիսի 21-ին Անկարայում մի շարք հանդիպումներ կունենա երկրի բարձրաստիճան ղեկավարների հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է CNN Turk-ը:
Նախ նա կհանդիպի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմի, այնուհետև Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Իսմայիլ Քահրամանի հետ: Ավելի ուշ ակնկալվում են հանդիպումներ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Հուլուսի Աքարի և վերջապես նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ:
Թեպետ դեռևս չի հստակեցվել հանդիպումների օրակարգը, այդուհանդերձ ակնկալվում է, որ կողմերը խոսելու են ռազմական ձախողված հեղաշրջումից հետո երկրում առկա իրավիճակի շուրջ:

Abdullah Gül to hold meetings with Erdogan and Yildirim
YEREVAN, JULY 21, ARMENPRESS. 11th President of Turkey Abdullah Gül will hold several meetings with the Turkish high-ranking officials on July 21 in Ankara, CNN Turk reports.
Firstly he will meet Prime Minister Binali Yildirim, then President of the Turkish Parliament İsmail Kahraman. Later he will hold meetings with Chief of the General Staff of the Armed forces Hulusi Akar and finally President Recep Tayyip Erdogan.
The meeting agenda has not been clarified yet, but it is expected that the sides will discuss the existing situation in Turkey after the failed military coup attempt.