Քաբուլում բողոքի ակցիայի ժամանակ տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաբուլում բողոքի ակցիայի ժամանակ տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60, վիրավորվել` 207 անձ: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` հղում կատարելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին:
Տեղական լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ Աֆղանստանի մայրաքաղաքում բողոքի ակցիայի ժամանակ երկու պայթյուն է որոտացել, սակայն երկրորդ պայթյունի փաստը դեռ պաշտոնապես չի հաստատվել: Ըստ տեղի իշխանությունների տեղեկությունների` բողոքի ակցիայի մասնակիցների շրջանում  3 մահապարտ է եղել: Երկրորդ ահաբեկչի պայթուցիկ սարքը չի գործարկվել, երրորդին էլ իրավապահները հասցրել են ոչնչացնել:
Ռոյթերս գործակալությունը հայտնել է, որ ահաբեկչության պատասխանատվությունն իր վրա է վերցրել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը:

Число жертв теракта на демонстрации в Кабуле превысило 60 человек
Число жертв теракта во время демонстрации в Кабуле превысило 60 человек, количество раненых достигло 207, По информации телеканала Tolo , два взрыва прогремели в столице Афганистана во время демонстрации. Подтверждения информации о втором взрыве не поступало. Как передает Арменпресс, об этом сообщает РИА Новости.
Телеканал сообщал со ссылкой на власти, что среди демонстрантов находилось три смертника. Взрывное устройство второго боевика не сработало, а третьего террориста ликвидировали силовики.
Агентство Рейтер сообщило, что ответственность за теракт взяла на себя террористическая группировка "Исламское государство"