Բակո Սահակյանը կարևորում է երկրապահների ուխտագնացությունները Շուշի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանարպետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 24-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Երկրապահ կամավորականների միության ավանդական ուխտագնացության շրջանակներում կազմակերպված տոնական միջոցառմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման նախաձեռնությունները՝ դրանք համարելով պահանջված մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության եւ ներհայկական կապերի ամրապնդման տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Երկրապահ կամավորականների միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in a festive event in Shushi city organized by the "Yerkrapah" Volunteers Union within the frameworks of the homeland defenders' traditional pilgrimage on August 24.
As “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh Republic President’s Office,  President Sahakyan highlighted such initiatives considering it pivotal for the patriotic upbringing of the younger generation and strengthening the inter-Armenian ties.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, chairman of the "Yerkrapah" Volunteers Union Manvel Grigoryan and other officials took part in the event.