Արմեն Խանդիկյանի բազմաթիվ ներկայացումներ արժանացել են հանդիսատեսի սիրուն. Գալուստ Սահակյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Երեւանի Հ.Ղափլանյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր եւ գեղարվեստական ղեկավար, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արմեն Խանդիկյանին` ծննդյան 70-ամյակի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում նշվում է. «Մի քանի տասնամյակ է Դուք Ձեր ճակատագիրը կապել եք արվեստի եւ մասնավորապես թատրոնի հետ` կայանալով որպես հաջողակ դերասան եւ տաղանդավոր ռեժիսոր: Ձեր բեմադրած բազմաթիվ ներկայացումներ թատրոնի երկրպագուներին պարգեւել են անկրկնելի տպավորություններ` արժանանալով թատերական հասարակայնության բարձր գնահատականին եւ հանդիսատեսի սիրուն:
Երկար տարիներ Դուք ղեկավարում եք Երեւանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը, որն աչքի է ընկնում անկրկնելի մթնոլորտով, որի խաղացանկն ու դերասանների վարպետությունը սիրում եւ գնահատում են ոչ միայն Հայաստանում»:
Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, ստեղծագործական ոգեշնչում եւ ամենայն բարիք:

Многие постановки Армена Хандикяна снискали симпатию зрителей – Галуст Саакян
Спикер НС РА Галуст Саакян поздравил Народного артиста Республики Армения, главного режиссера и художественного руководителя Ереванского государственного драматического театра им. Грачья  Капланяна Армена Хандикяна с  70-летием.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ НС РА, в послании говорится; «Уже несколько десятилетий Вы связали свою судьбу с искусством, в частности – с театром, состоявшись как успешный  актер и талантливый  режиссер. Многие  Ваши постановки  доставили поклонникам театра неповторимые  впечатления, удостоившись высокой  оценки театральной  общественности и снискав симпатию зрителей.
Долгие  годы  Вы  являетесь руководителем Ереванского государственного драматического театра им. Грачья  Капланяна, который  отличается неповторимой  атмосферой, а репертуар и мастерство артистов которого  любят и ценят не  только в Армении».