Մի շարք գերատեսչություններ ՀՀ վարչապետին 2017թ. պետբյուջեի վերաբերյալ առաջարկներ են ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում սեպտեմբերի 22-ին շարունակվել են Հայաստանի Հանրապետության 2017թ. պետական բյուջեի նախագծի վերաբերյալ քննարկումները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  «ՀՀ 2017 թ. պետբյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի տեքստային մասի նախնական տարբերակի վերաբերյալ ըստ ոլորտների առաջարկություններ են ներկայացրել ՀՀ միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների, ՀՀ արտաքին գործերի, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, ՀՀ պաշտպանության, ՀՀ արդարադատության, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունների, ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչության, ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի, ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության, ՀՀ ԿԱ միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեի, ՀՀ ԿԱ ոստիկանության, ՀՀ ԿԱ ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ պետական պահպանության ծառայության, ՀՀ քննչական կոմիտեի, ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության, ՀՀ ԱՆ դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության, ՀՀ փրկարար ծառայության, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի, ՀՀ ԱՍՀՆ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության և ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի ղեկավարներն ու ներկայացուցիչները:
Բոլոր գերատեսչությունների հետ 2017 թ. ՀՀ պետական բյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկման արդյունքում փաստաթուղթը բերվելու է ամբողջական տեսքի և ներկայացվելու է ՀՀ Ազգային ժողով:

Ряд ведомств представил премьер-министру предложения по Госбюджету на 2017 год
Под председательством премьер-министра Армении Карена Карапетяна в правительстве 22 сентября продолжились обсуждения проекта государственного бюджета Республики Армения на 2017 год.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, по предварительному варианту текстовой части проекта закона «О государственном бюджете Республики Армения на 2017 год» по сферам представили предложения руководители и представители министерств международной экономической интеграции и реформ, иностранных дел, труда и по социальным вопросам, обороны, юстиции, по чрезвычайным ситуациям, транспорта и связи, Управления по управлению государственным имуществом, Кадастра недвижимости, Главного управления гражданской авиации, Государственного комитета по ядерной безопасности, полиции, Службы национальной безопасности, Службы госбезопасности, Государственного следственного комитета, СПИСА, Спасательной службы, КРОУ, Государственной службы социального обеспечения и Комиссии по вопросам государственной службы.
В результате обсуждения предварительного варианта текстовой части проекта закона «О государственном бюджете Республики Армения на 2017 год» со всеми ведомствами документ  будет приведен в полноценный вид и представлен в Национальное Собрание Армении.