Ադրբեջանը հանգստյան օրերին հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների»:

Азербайджан за субботу и воскресенье более 50 раз нарушил режим прекращения огня
Азербайджан за два нерабочих дня более 50 раз нарушил режим прекращения огня. Об этом сообщили «Арменпресс» из службы информации министерства обороны НКР.
В заявлении АО НКР говорится:  “За два нерабочих дня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник  более 50 раз нарушил режим прекращения огня, из стрелкового оружия разного калибра в направлении армянских позиций сделано около 600 выстрелов.
Передовые части АО НКР продолжают осуществлять  боевое дежурство, прибегая к ответным мерам только в случае крайней необходимости”.