Ադրբեջանը հանգստյան օրերին հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների»:

YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says the Azerbaijani forces made more than 50 ceasefire violations across Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact during the weekend.
The Ministry’s announcement reads: “The Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 50 times by firing over 600 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact during the weekend.
The Defense Army forces continue confidently conducting their military service and take counter measures only in case of strict necessity”.