LG Electronics-ը 38 դյույմ անկյունագծով համակարգչային մոնիթոր է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: LG Electronics հարավկորեական ընկերությունը հոկտեմբերի 18-ին ներկայացրել Է իր տեսակի մեջ միակ գերլայն համակարգչային մոնիթոր՝ 38 դյույմ (96,5 սանտիմետր) անկյունագծով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է հաղորդագրության մեջ, որը տարածվել Է կորպորացիայի Սեուլի կենտրոնակայանի կողմից:
«Կողմերի 21:9 հարաբերակցությամբ եւ 3440 առ 1440 պիկսել լուծաչափով մոնիթորն առաջին հերթին նախատեսված Է այն օգտատերերի համար, որոնց անհրաժեշտ Է աշխատել միանգամից մի քանի հավելվածներում»,-նշում Է LG Electronics-ը: Կորեայի Հանրապետությունում այս դիսփլեյի արժեքը կկազմի 1,59 մլն վոն (1,4 հազար դոլար):
Ընկերությունն ընդգծում Է, որ սա այս չափի եւ ֆորմատի սերիական արտադրվող առայժմ միակ մոնիթորն Է աշխարհում:
2013 թվականից LG Electronics-ն առաջատարն Է համակարգչային դիսփլեյների համաշխարհային շուկայում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

LG Electronics представила компьютерный монитор диагональю 38 дюймов
Южнокорейская компания LG Electronics представила во вторник единственный в своем роде сверхширокий компьютерный монитор диагональю 38 дюймов (96,5 см). Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом говорится в сообщении, распространенном сеульской штаб-квартирой корпорации.
"Монитор с соотношением сторон 21:9 и разрешением в 3440 на 1440 пикселей в первую очередь предназначен для пользователей, которым необходимо работать сразу в нескольких приложениях", - отмечает LG Electronics. Стоимость такого дисплея в Республике Корея составит 1,59 млн вон ($1,4 тысячи).
Компания подчеркивает, что это пока единственный серийно производимый монитор такого размера и формата в мире.