Մհեր Մկրտչյանը լիովին պատրաստ է մրցակցելու ցանկացած մրցակցի հետ. Արմեն Գյոզալյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի հեծանվավազքի մեծահասակների առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մհեր Մկրտչյանը լիովին պատրաստ է մրցակցելու ցանկացած մրցակցի հետ:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց Հայաստանի հեծանվասպորտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը: «Մհերն այն մարզիկներից է, ով եթե այդ պահին պատրաստ չեղավ, ապա ինքնակամ կասեր այդ մասին: Չպետք է մոռանանք, որ Մհերը բավականին փորձառու է և երիտասարդների պայքարում արծաթե մեդալներ ունի: Մենք ոչնչով պակաս չենք մյուս երկրներից: Անելու ենք ամեն ինչ, որ 2020 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար ձեռք բերենք ուղեգիր»,-ասաց Գյոզալյանը:
Պատմության մեջ առաջին անգամ Հայաստանը մասնակից է ունենալու հրապարակային հեծանվավազքի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում։ Փարիզի մերձակայքում գտնվող Սեն Կանտեն Ան Իվելին քաղաքի հեծանվահրապարակում հոկտեմբերի 19-ին մեկնարկում է Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը, որին մասնակցում են 35 երկրների 280 հեծանվորդներ: Պատմության մեջ առաջին անգամ Հայաստանը մասնակից է ունենալու այս մրցաշարում. մեր երկիրը ներկայացնելու է 2011 թվականի աշխարհի երիտասարդական առաջնության կրկնակի արծաթե մեդալակիր, Հայաստանի 2016 թվականի բացարձակ չեմպիոն 23-ամյա Մհեր Մկրտչյանը: Եվրոպայի առաջնությունում հայ հեծանվորդը մասնակցելու է «Սկրետչ» եւ «Խմբակային մրցավազք» մրցաձեւերին:

Армения впервые примет участие в открытом первенстве Европы по велогонкам для взрослых: Армен Гезалян
Армения впервые примет участие в открытом первенстве Европы по велогонкам для
взрослых: Армен Гезалян
Мгер Мкртчян – представитель Армении в открытом первенстве Европы по велогонкам для взрослых, полностью готов к соревнованиям. Об этом в беседе с «Арменпресс»  сказал главный тренер сборной Армении по велоспорту Армен Гезалян.
«Мгер – один из тех спортсменов, который сам бы сказал, если бы не был готов. Не надо забывать, что он опытный спортсмен: в молодежных соревнованиях он завоевал серебряную медаль. Мы ничуть не хуже других стран. Сделаем все, чтобы добиться олимпийской путевки к 2020 году»,- сказал главный тренер сборной Армении по велоспорту Армен Гезалян.
Армения впервые примет участие в открытом первенстве Европы по велогонкам для взрослых, которое пройдет в городе Сен-Кантен Ан-Ивелин вблизи Парижа 19-го октября. В нем примут участие 280 велосипедистов из 35 стран мира. Армения впервые примет участие в открытом первенстве Европы по велогонкам для взрослых, ее представит дважды серебряный медалист молодежного чемпионата мира 2011года, чемпион Армении  2016 года 23-летний Мгер Мкртчян. Он выступит в состязаниях по видам «Скретч» и «Групповой заезд».