Փորձագետը կանխատեսում է մինչև տարեվերջ Իրանի նախագահի այցը Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 8  ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանի կանխատեսմամբ, Իրանի նախագահի այցը Հայաստան ամենայն հավանականությամբ կկայանա մինչև ընթացիկ տարվա վերջ:
«Դատելով իրանական լրատվական դաշտի ակտիվությունից, դատելով կողմնակի ազդակներից՝ այդ այցը կկայանա մինչև Ամանոր: Դիտարկելով  նման բարձր մակարադակով այցի նախապատրաստական աշխատանքները՝ այն, հավանաբար, կլինի դեկտեմբերի երկրորդ կեսին»,- այս մասին «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց իրանագետը:
Նրա խոսքով՝ Իրանի նախագահի այցը պետք է գնահատել որպես ամփոփիչ: Վերջին շրջանում Հայաստան-Իրան համագործակցության շրջանակում զգալի քայլեր են իրականացվել, որոնք տվել են իրենց արդյունքները: Ժամանակն է, որ այդ արդյունքներն ամփոփվեն` նախանշվեն նոր ծրագրեր: Վարդան Ոսկանյանը հիշեցրեց, որ Հասան Ռոուհանին Հայաստանում դեռ չի եղել, սա կլինի նրա առաջին այցը:

Iranian President’s visit to Armenia probably to be held until end of 2016 - expert
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Expert on Iranian studies Vardan Voskanyan says the Iranian President will probably visit Armenia until the end of 2016.
“Judging from the activeness of the Iranian media field, that visit will be held before the New Year. Taking into account the preparation works of such high-level visit, it will probably be held in the second half of December”, he told a press conference in “Armenpress”.
He said in recent years significant steps were taken within Armenia-Iran cooperation framework, which produced their results. It’s time to summarize those results and outline new projects.