Լիբանանի վարչապետն ընդունել է ՀՅԴ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանի նորանշանակ վարչապետն ընդունել է ՀՅԴ Լիբանանի կենտրոնական կոմիտեի պատվիրայությանը: Այս մասին տեղեկացնում է Լիբանանում «Արմենպրես»-ի թղթակիցը: Ներկայացնում ենք հոդվածն ամբողջությամբ:
Նորանշանակ  վարչապե Սաատ Հարիրի ընդունեց  ՀՅԴ Լիբանանի Կեդրոնական Կոմէտն  ներկայացնող պատուիրակութիւն մը գլխաւորութեամբ  ՀՅԴ Կեդրոնական Կոմիտէի ներկայացուցիչ, պետական երեսփոխան  Յակոբ Բագրատունիի, մասնակցութեամբ Աւետիս Կիտանեանի եւ Ռաֆֆի Աշքարեանի:
Հանդիպումը կ'իյնար  իշխանութեան երեք պտերուն  կատարուած այցելութեան  ծիրին մէջ, ուր քննարկուեցան կառավարութեան կազմութեան,  ընտրական  օրինագիծին  հետ առնչուած   նիւթեր:ՀՅԴ ներկայացւոցիչներ շեշտած են  կառավարութեան մէջ եւ ընտրական  օրինագիծի պարագային, լիբանանահայութիւնը  ճշգրիտ ներկայացնելու կարեւորութիւնը»:

YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Newly appointed Prime Minister of Lebanon Saad Hariri held a meeting with the delegation of ARF Central Committee of Lebanon, ARMENPRESS correspondent reports from Beirut.
The delegation was headed by MP Hakob Bagratuni, and Avetis Kitanian and Raffi Ashkarean were also present.
Issues related to the formation of the government and the electoral bill were discussed. The MPs underscored the importance of correctly representing the Lebanese-Armenians in the government and the electoral bill.