Թմրամիջոցների շրջանառության համար նախորդ տարում պատասխանատվության է ենթարկվել 464 անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախորդ տարի թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի և դրանց պրեկուրսորների հետ կապված հանցագործություններ կատարելու համար քրեական պատասխանատվության է ենթարկվել 464 անձ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, քրեական պատասխանատվության ենթարկվածներից 41-ը նախկինում դատապարտված անձինք են, 22-ը` օտարերկրացի, իսկ 3-ը` անչափահաս:
ՀՀ ոստիկանության փորձաքրեագիտական վարչությունից, ՀՀ ԳԱԱ «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո»-ից, «Փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունից ստացված տեղեկությունների համաձայն` 2016 թվականին հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի և դրանց պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործությունների հայտնաբերման արդյունքում ապօրինի շրջանառությունից, ընդհանուր առմամբ, առգրավվել և փորձաքննության է ներկայացվել 19 կգ 700 գրամ տարբեր տեսակի թմրամիջոց, 33,6 գրամ հոգեմետ նյութ, 414,6 միլիլիտր պրեկուրսոր, 2015 թ. 12 ամիսներին համապատասխանաբար՝ 58 կգ 4 գրամ թմրամիջոց, 103,7 գրամ հոգեմետ նյութ, 664,8 միլիլիտր պրեկուրսոր:

В прошлом году за случаи незаконного оборота наркотиков ответственность понесли 464 человека
В прошлом году за  случаи незаконного оборота наркотиков ответственность понесли 464 человека, которые были подвергнуты уголовному наказанию. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении, среди них 41 человек были рецидивистами, 22 – иностранцами, и 3 – несовершеннолетними.
Согласно сведениям Управления экспертиз полиции Армении «Национального бюро экспертиз» НАН Армении ГНП «Экспертный центр», в 2016 году, в результате мероприятий проведенных правоохранительными органами Армении, было конфисковано и представлено на экспертизу 19 кг 700 г различных наркотических веществ,  33,6 г психотропных препаратов, 414,6 мл прекурсора, а в 2015 году, соответственно, было конфисковано и представлено на экспертизу 58 кг 4 г различных наркотических веществ,  103,7 г психотропных препаратов, 664,8 мл прекурсора.