Apple-ը կթողարկի կարմիր iPhone 7
ԵՐԵՎԱՆ,  ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple կորպորացիան պլանավորում Է ներկայացնել կարմիր գույնի iPhone 7: Հայտարարությունը կարվի ընկերության՝ մարտին կայանալիք ցուցահանդեսում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ճապոնական Mac Otakara պորտալը՝ վկայակոչելով անանուն աղբյուր:
Սա վերջին ժամանակներս արդեն երկրորդ լուրն Է iPhone-ի նոր գույնի վերաբերյալ: Անցյալ անգամ հաղորդվել Էր, թե նոր գունային լուծումը մատչելի կլինի iPhone 7s-ում եւ սոսկ Չինաստանի համար: Ըստ լուրերի՝ բացի փայլուն կարմիր պատյանով iPhone 7-ից եւ 7 Plus-ից, Apple-ը կստեղծի iPhone SE՝ 128 գիգաբայթ հիշասարքով:
Նաեւ աղբյուրը պնդում Է, որ ցուցահանդեսում կկայանա iPad նոր պլանշետային համակարգիչների շնորհանդեսը: Բացի 7,9, 9,7 եւ 12,9 դյույմ անկյունագծով iPad-ների նորացումից, ընկերությունը կներկայացնի նոր «անշրջանակ» պլանշետ՝ 10,5 դյույմ անկյունագծով:

Apple выпустит красный iPhone 7
Корпорация Apple планирует представить iPhone 7 в красном цвете. Анонс состоится на выставке компании в марте, сообщает японский портал Mac Otakara со ссылкой на анонимный источник.
Это уже второй слух касательно нового цвета iPhone за последнее время. В прошлый раз сообщалось, что новое цветовое решение будет доступно в iPhone 7s и только для Китая. По слухам, кроме iPhone 7 и 7 Plus в глянцево-красном корпусе, Apple создаст iPhone SE с накопителем 128 гигабайт,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Также источник утверждает, что на выставке состоится презентация новых планшетных компьютеров iPad. Кроме обновления iPad с диагоналями 7,9, 9,7 и 12,9 дюйма, компания представит новый «безрамочный» планшет с диагональю 10,5 дюйма.