Հայաստանի ՊՆ-ն կներկայացնի Ադրբեջանի ագրեսիայի վկայության տեսագրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը խոստացել է ներկայացնել Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծում Ադրբեջանի ագրեսիայի վկայության տեսագրությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Որոշ ժամանակ անց կներկայացվի ադրբեջանական ագրեսիայի վկայության տեսագրություն»,- հայտնել է նա:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ:

МО Армении предоставит видеозапись с доказательством агрессии Азербайджана
МО Армении обещало предоставить видеозапись с доказательством агрессии Азербайджана на линии соприкосновения  с нагорным Карабахом.
Как  передает Арменпресс, об этом заявил пресс-спикер МО РА Арцрун Ованисян.
“Через некоторое время будет предоставлена видеозапись,  доказывающая агрессию Азербайджана”, - заявил он.
Минобороны Арцаха распространило сообщение, в котором  говорится: “25 февраля, в промежутке 03:00-04:00 часов, в двух направлениях  линии соприкосновения – юго-восточном /Мартуни/ и восточном /Акна/, применив соответствующую противоминную технику и спецсредства, противник  предпринял попытку  атаки.