ՀՀ մի շարք ավտոճանապարհներին մառախուղ է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 26-ի ժամը 15:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Հ-23 ավտոճանապարհի Ուրասար-Կաթնաղբյուր և Հ-38 ավտոճանապարհի Բերդ-Ճամբարակ հատվածները:
Դժվարանցանելի է Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ հատվածի 27-34-րդ կմ-ը:
Մ-2 ավտոճանապարհի Տիգրանաշենի ոլորաններում և Մ-10 ավտոճանապարհի Վարդենյաց լեռնանցքում մերկասառույց է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 26-ի ժամը 14:30-ի դրությամբ, Բաղրամյանի, Արարատի, Աշտարակի, Էջմիածնի, Արտաշավանի, Մասիսի և Արտաշատի ավտոճանապարհներին մառախուղ է:
Բքի պատճառով փակ է Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից,ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները բաց են։

Ряд автодорог на территории Армении закрыты
МЧС РА сообщает, что по  состоянию на 15:00 часов 26 февраля на территории Армении есть закрытые и труднопроходимые  дороги.
Закрыты  дороги Урасар-Катназпюр  и Берд-Чамбарак.
Труднопроходим отрезок 27-34 км  Сотк-Карвачар  магистрали М-11.
На  поворотах Тигранашена дороги М-2 и перевале Варденяц дороги М-10 –  гололед.
Как  сообщили Арменпресс в МЧС РА, согласно  информации департамента инфраструктур и территориального развития   ЧС МВД Грузии, дорога Степанцминда-Ларс открыта  для  всех типов  автомашин.
Министерство транспорта, связи и информационных технологий  РА сообщает, что по  состоянию на 14:30 часов 26 февраля, на дорогах Баграмяна, Арарата, Аштарака, Арташавана, Масиса и Арташата туман.
Из-за метели дорога Берд-Чамбарак закрыта.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства транспорта, связи и информационных технологий  РА, все остальные дороги межгосударственного и республиканского значения открыты.