YouTube-ում կհայտնվի հեռուստաալիքների եթերային հեռարձակումը դիտելու հնարավորություն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: YouTube տեսահոսթինգը շուտով կունենա հեռուստաալիքների եթերային հեռարձակումը դիտելու գործառույթ: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 28-ին այս մասին հայտնել Է ծառայության գլխավոր տնօրեն Սյուզան Վոջիցկին, ծառայություն, որի սեփականատերը Միացյալ Նահանգների Alphabet հոլդինգն Է:
Նրա խոսքով՝ YouTube-ի օգտատերերը կկարողանան իրական ժամանակի ռեժիմով դիտել ԱՄՆ-ի չորս խոշորագույն հեռուստացանցերի (ABC, CBS, NBC и Fox), ինչպես նաեւ եւս շուրջ 30 կաբելային, ներառյալ մարզական հեռուստաալիքների եթերը:
Վոջիցկու խոսքով՝ YouTube-ը ցանկանում Է ընդլայնել իր լսարանը եւ օգտատերերին առաջարկել նոր հնարավորություններ: «Կասկած չկա, որ արդի երիտասարդությանը դուր Է գալիս որակյալ հեռուստատեսային կոնտենտը, սակայն մեք հասկացել ենք, որ նրանք չեն ցանկանում հեռուստատեսություն դիտել ավանդական եղանակով»,- նշել Է նա:

В YouTube появится возможность просмотра эфирного вещания телеканалов
Видеохостинг YouTube вскоре обзаведется функцией просмотра эфирного вещания телеканалов. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом объявила во вторник Сюзан Воджицки, генеральный директор сервиса, владельцем которого является американский холдинг Alphabet.
По ее словам, пользователи YouTube смогут смотреть в режиме реального времени эфир четырех крупнейших американских телесетей (ABC, CBS, NBC и Fox), а также еще около 30 кабельных телеканалов, включая спортивные.
По словам Воджицки, YouTube хочет расширить свою аудиторию и предложить пользователям новые возможности. "Нет сомнений, что современной молодежи нравится качественный телевизионный контент, однако мы осознали, что они не хотят смотреть ТВ традиционным способом", - отметила она.