Montblanc-ն առաջին սմարտ-ժամացույցն Է թողարկել Googl-ի հետ համատեղ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Montblanc ընկերությունը ներկայացրել Է իր առաջին Montblanc Summit smart-ժամացույցը, որն ստեղծել Է Googl կորպորացիայի հետ համատեղ: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 17-ին այս մասին «Լենտա.ռու»-ին հայտնել Է առեւտրանիշի մամուլի ծառայության ներկայացուցիչը:
Մոդելը պատրաստված Է Montblanc 1858 դասական հավաքածուի ոճով: Ժամացույցն աշխատում Է Android Wear 2.0 գործառական համակարգով եւ հանդերձված Է Qualcomm Snapdragon Wear 2100 պրոցեսորով:
1,39 դյույմ չափով խիստ ցայտուն AMOLED-դիսփլեյով ժամացույցը հանդերձված Է Wi-Fi-ին եւ Bluetooth-ին միանալու գործառույթով, ունի 4 գիգաբայթ ֆլեշ-հիշողություն, համատեղելի Է iOS-ի եւ Android-ի հիմքով սմարթֆոնների հետ, ունի Google Play-ի հավելվածներ մուտք գործելու հնարավորություն: Մոդելներն առաջարկվում են պողպատե եւ տիտանե կորպուսներով եւ ունեն կաշվե գոտի:
Montblanc ընկերությունը 1906 թվականին Համբուրգում հիմնել են  գրասենյակային պիտույքների վաճառական Կլաուս Յոհաննես Վոսը, բանկիր Ալֆրեդ Նեհեմիասը եւ ինժեներ Ավգուստ Էբերշտայնը: Ներկայում այն մտնում Է Richemont կոնցեռնի մեջ եւ, բացի ինքնահոսներից, թողարկում Է ժամացույցներ, զարդեր, աքսեսուարներ եւ պայուսակներ:

Montblanc выпустил первые смарт-часы совместно с Google
Компания Montblanc представила свои первые smart-часы Montblanc Summit, созданные совместно с корпорацией Google. Как передает Арменпресс, об этом «Ленте.ру» сообщил представитель пресс-службы бренда в пятницу, 17 марта.
Модель выдержана в стиле классической коллекции Montblanc 1858. Часы работают на операционной системе Android Wear 2.0 и оснащены процессором Qualcomm Snapdragon Wear 2100.
Часы с высококонтрастным AMOLED-дисплеем размером 1,39 дюйма оснащены функцией подключения к Wi-Fi и Bluetooth, имеют флэш-память 4 гигабайта, совместимы со смартфонами на базе iOS и Android, располагают доступом к приложениям Google Play. Модели предлагаются в корпусах из стали и титана и снабжены кожаными ремешками.
Компания Montblanc основана в Гамбурге в 1906 году торговцем канцтоварами Клаусом-Иоханнесом Воссом, банкиром Альфредом Нехемиасом и инженером Августом Эберштейном. В настоящее время она входит в концерн Richemont и, помимо авторучек, выпускает часы, украшения, аксессуары и сумки.