Էրդողանը խիղճ չունի և երկիրը վերածում է բանտի. գերմանական պարբերականի անդրադարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանական հեղինակավոր Rhein-Neckar-Zeitung (RNZ) պարբերականը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին և Գերմանիայի հասցեին վերջինիս հայտարարությունները խստորեն դատապարտող հոդված է հրապարակել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, պարբերականը նշել է, որ Էրդողանին պետք է ցույց տալ սահմանները: «Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նացիստ չէ, ոչ էլ ֆաշիստ է: Անգամ բռնապետ էլ չէ: Այս պահին նա մի քաղաքական գործիչ է, ով չգիտի էթիկայի կանոնները, չի կարողանում զսպել զայրույթը, մյուսների հետ վարվում է իր անձնական հաշիվներով: Մեկն է, ով ընդհանրապես խիղճ չունի և երկիրը կամաց-կամաց վերածում է բանտի: Էրդողանի` սահմաններ չճանաչող զայրույթի պատճառով Գերմանիայի քաղաքացի լրագրող Դենիզ Յուջելն այս պահին մահապատժի սպառնալիքի առաջ է կանգնած: Միայն մեկ անելիք կա` Էրդողանին ցույց տալ սահմանները»,- գրել է պարբերականը:
Այն բանից հետո, ինչ Գերմանիայի տարածքում արգելվեց թուրք նախարարների և քաղաքական գործիչների կողմից սահմանադրական հանրաքվեին ընդառաջ քարոզարշավի իրականացումը, Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը տարբեր մեղադրանքներ հնչեցրեց Գերմանիայի հասցեին: Մասնավորապես, նա մեղադրեց երկրի ղեկավարությանն ու անձամբ կանցլեր Անգելա Մերկելին նացիստական և ֆաշիստական գործելաոճ ցուցաբերելու մեջ:

У Эрдогана нет совести, он превращает страну в тюрьму: отклики немецкого издания
Известное немецкое периодическое издание Rhein-Neckar-Zeitung (RNZ) опубликовало статью, в которой строго осуждаются президент Турции  Эрдоган и его последние заявления.
Как передает «Арменпресс», периодическое издание Rhein-Neckar-Zeitung (RNZ) пишет, что надо указать Эрдогану предел. «Эрдоган – не нацист и не фашист. Он даже не диктатор. В данный момент, он политический деятель, который не знает правила этики, не может сдерживать свой гнев, поступает с другими, исходя из личных побуждений. Он вообще не имеет совести, и постепенно превращает страну в тюрьму. По причине беспредельности гнева Эрдогана в данный момент журналист Дениз Юджель стоит перед угрозой смертной казни. Есть единственное, что надо сделать – указать Эрдогану предел»,- пишет издание.
После запрета на проведение мероприятий турецких министров по агиткампании конституционных реформ в Турции на территории Германии, президент Эрдоган нелицеприятно отзывался в адрес канцлера Германии Ангелы Меркель. В частности, он назвал стиль действий руководства страны и лично Меркель нацистскими и фашистскими.