Հանրայինը Եվրատեսիլին Արծվիկի մասնակցության թեմայով որեւէ պաշտոնական գրություն չի ստացել Ուկրաինայից
Հանրայինը Եվրատեսիլին Արծվիկի մասնակցության թեմայով որեւէ պաշտոնական
գրություն չի ստացել Ուկրաինայից
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական լրատվամիջոցները տեղեկատվություն են տարածել այն մասին, որ 2017  թվականին Եվրատեսիլ միջազգային երգի մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող մասնակից Արծվիկ Հարությունյանին կարող են արգելել մուտք գործել Ուկրաինա՝ Ղրիմ այցելելու պատճառով: Ուկրաինայի անվտանգության  ներքին գործերի նախարարի խորհրդական Անտոն Գերաշենկոն ասել է, որ եթե Հարությունյանը եղել է թերակղզում, ապա նրա մասով առանձին որոշում կկայացվի։ «Արմենպրես»-ին Առաջին ալիքի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացրին, որ Հայաստանն արդեն մեկ տասնամյակից ավելի է մասնակցում է Եվրատեսիլին: Այժմ էլ ընթանում են այս տարվա մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքները: «Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունն այս թեմայի վերաբերյալ որեւէ պաշտոնական գրություն չի ստացել»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
«Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթին Հայաստանը կներկայացնի Առաջին ալիքի «Դեպի եվրատեսիլ» մրցույթի հաղթող Արծվիկը: Մրցույթն այս տարի կանցկացվի մայիսի 9-ին, 11-ին եւ 13-ին Կիեւում: Արծվիկը ելույթ կունենա մայիսի 9-ին՝ 1-ին կիսաեզրափակչի ընթացքում: Մրցույթն այս տարի կանցկացվի «Տոնենք բազմազանությունը» կարգախոսի ներքո: Օրերս կայացել է «Եվրատեսիլ-2017» միջազգային մրցույթի հայաստանյան երգի եւ տեսահոլովակի պրեմիերան. Արծվիկը եվրատեսիլյան երկրպագուներին եւ եվրոպաբնակ հանդիսականին կներկայանա “Fly with me” երգով:

Public TV of Armenia receives no official writ from Ukraine over Artsvik’s participation in Eurovision
Public TV of Armenia receives no official writ from Ukraine over Artsvik’s participation in
Eurovision
YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. Russian media outlets have spread information according to which Armenian representative at Eurovision song contest Artsvik Harutyunyan’s entry to Ukraine may be banned for visiting Crimea. Anton Gerashchenko, advisor to the Minister of Internal Affairs of Ukraine has said that if Artsvik Harutyunyan has been to Crimea a separate decision will be taken for her. “Armenpress” was informed from the Public TV of Armenia that Armenia has participated in Eurovision for over a decade and currently the preparatory works for this year’s contest are underway. “The Public TV of Armenia has receives no official writ over this issue”, reads the statement.
Armenia’s selected entrant for the Eurovision 2017 International Song Contest Artsvik will perform on May 9, during the contest’s first semifinal.
Countries competing at the first semifinal include Montenegro, Finland, Georgia, Portugal, Belgium, Sweden, Albania, Australia, Azerbaijan, Cyprus, Slovenia, Moldova, Czech Republic, Latvia, Iceland, Greece and Poland. The second semifinal will be held on May 11.