ԵԱՏՄ անդամ երկրներում մշակված ծրագրային ապահովումը կարող է մասնակցել ռուսաստանյան պետական մրցույթներին
ԵԱՏՄ անդամ երկրներում մշակված ծրագրային ապահովումը կարող է մասնակցել
ռուսաստանյան պետական մրցույթներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կողմի առաջարկով մարտի 24-ին առաջին անգամ հանդիպեցին ԵԱՏՄ անդամ երկրների կապի ոլորտը ղեկավարող նախարարները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ հանդիպման շրջանակում քննարկվել են մի շարք հարցեր և ընդունվել են որոշումներ:
«Ռուսական կողմն առաջարկեց, որպեսզի ԵԱՏՄ անդամ երկրներում մշակվող ծրագրային ապահովումը կարողանա մասնակցել ռուսաստանյան պետական մրցույթներին: Այն ԵԱՏՄ անդամ մյուս երկրների ներկայացուցիչների կողմից ընդունվեց: Դա կարևոր խնդիրներից մեկն էր»,- ասաց նախարարը:

Разрабатываемое в странах ЕАЭС программное обеспечение может участвовать в российских государственных конкурсах
Разрабатываемое в странах ЕАЭС программное обеспечение может участвовать в
российских государственных конкурсах
По предложению армянской стороны 24 марта впервые встретились регулирующие сферу информационных технологий министры стран ЕАЭС. Как сообщает Арменпресс, министр связи, транспорта и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян в беседе с журналистами сказал, что в рамках встречи был обсужден ряд вопросов, приняты решения.
«Российская сторона предложила, чтобы разрабатываемое в странах ЕАЭС программное обеспечение могло участвовать в российских государственных конкурсах. Это предложение было принято другими членами ЕАЭС. Это был одним из важнейших вопросов», - сказал министр.