Ռոբերտ Փաթինսոնը ցուցադրել Է Dior-ի հագուստի նոր հավաքածուն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի դերասան Ռոբերտ Փաթինսոնը, որն առավել հայտնի Է «Մթնշաղ» ֆիլմում խաղացած իր դերով, մասնակցել Է Dior նորաձեւության տան գովազդային արշավին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 27-ին հայտնել Է Harper’s Bazaar-ը:
Նա ներկայացրել Է տղամարդկանց հագուստի նոր շարք: «Երբ մենք նրան ասացինք, որ արշավը պատրաստվում Է նկարահանել Կառլ Լագերֆելդը, Ռոբերտը համակվեց Էլ ավելի մեծ Էնտուզիազմով:
Արշավն, իրոք, հիանալի կերպով Է արտացոլում Dior Homme-ի ոգինե,-մեկնաբանել Է Christian Dior-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Սիդնի Տոլեդանոն:
Christian Dior ֆրանսիական նորաձեւության տունը հիմնադրվել Է 1946 թվականին մոդելագործ Քրիստիան Դիորի կողմից: Ժամանակի հետ այդ բրենդի ներքո սկսել Է թողարկվել ոչ միայն կանանց ու տղամարդկանց համար նախատեսված հագուստ, կոշիկ եւ պարֆյումերիա, այլեւ դեկորատիվ կոսմետիկա, ինչպես նաեւ մաշկի խնամքի միջոցներ, ժամացույցներ, ոսկերչական իրեր:
Dior-ն արդեն հայտնի դերասանների Է ներգրավել իր գովազդային արշավներին: Օրինակ, Dior Homme Sport գովազդի համար հրավիրել են Ջուդ Լոուին, իսկ Sauvage բույրը ներկայացրել Է Ջոնի Դեփը:
Նոյեմբերին Rose des vents հավաքածուի դեմքը դարձել Է բրիտանացի դերասան Էմիլիա  Քլարկը, ով հայտնի Է «Գահերի խաղը» սերիալից, որում նա խաղացել Է Դեյեներիս Տարգարիենի դերը:

Робберт Паттинсон показал новую коллекцию одежды Dior
Британский актер Роберт Паттинсон, наиболее известный по роли в фильме «Сумерки», принял участие в рекламной кампании модного дома Dior. Об этом в понедельник, 27 марта, сообщает Harper’s Bazaar.
Он представил новую линейку мужской одежды. «Когда мы сказали ему, что кампанию собирается снимать Карл Лагерфельд, Роберт преисполнился еще большим энтузиазмом. Действительно, кампания прекрасно отражает дух Dior Homme», — прокомментировал главный исполнительный директор Christian Dior Сидни Толедано,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Французский дом моды Christian Dior основан в 1946 году. Со временем под этим брендом стала выпускаться не только женская одежда и парфюмерия, но и декоративная косметика, а также средства по уходу за кожей. В 2006 году компания занялась производством косметических средств для мужчин. Dior уже привлекал известных актеров к своим рекламным кампаниям. Например, для рекламы Dior Homme Sport приглашали Джуда Лоу, а аромат Sauvage представлял Джонни Депп.