Թուրքիայի բանտերում ԻՊ 498 անդամ կա
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի բանտերում այս պահին կա «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման 498 անդամ, որոնցից 470-ը կալանավորված են., իսկ 28-ը` դատապարտված: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով թուրքական Diken գործակալությունը, այս մասին հայտնել է Թուրքիայի արդարադատության նախարարությունը:
Ընդհանուր առմամբ` Թուրքիայի բանտերւմ կա 4 հազար 704 օտարերկրացի դատապարտյալ: Ըստ նախարարության տվյալների` օտարերկրյա դատապարտյալների թիվը ութ տարում 150 տոկոսով ավելացել է:
2009 թվականին Թուրքիայի բանտերում ահաբեկչության հիմնավորմամբ 40 դատապարտյալ է եղել, իսկ 2017-ին այդ թիվը հասել է 775-ի:

YEREVAN, MARCH 29, ARMENPRESS. 498 Islamic State terrorists are currently incarcerated in Turkey’s prisons.
470 of the total inmates are remanded in custody, while 28 are convicted, Diken reported citing the justice ministry of Turkey.
Overall 4704 foreigners are imprisoned in Turkish penitentiaries. According to the ministry the number of foreign inmates has increased by 150% in 8 years.
In 2009, 40 convicts were incarcerated in Turkish prisons for terrorism, whereas in 2017 the number reached 775.