Փրինսի չհրատարակված երգերը մնալու են չհրատարակված
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգիչ Փրինսի ավելի վաղ չհրատարակված կոմպոզիցիաների հավաքածուն  անհասանելի Է դարձել հանրության համար, ինչի մասին հայտնել Է Billboard-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Deliverance EP սկավառակը նախապատվերի համար հասանելի Էր iTunes-ում, Apple Music-ում, Amazon Music-ում եւ Google Play-ում, արդեն կարելի Էր ձեռք բերել խորագրային երգը: Ալբոմը ծառայություններից հանել են երաժշտի ժառանգների դատարան դիմելուց հետո:
Իրավահաջորդները նաեւ հայց են ներկայացրել սկավառակի պրոդյուսեր Ջորջ Իեն Բոքսիլի նկատմամբ՝ թրեքների անօրինական օգտագործման եւ կոմպիլացիայի ստեղծման համար:
Deliverance EP-ում տեղ են գտել վեց թրեքներ, որոնք ձայնագրվել են 2006- 2008 թվականներին եւ չեն հրատարակվել: Սթրիմինգային ծառայությունների ռելիզը պետք Է կայանա ապրիլի 21-ին, ֆիզիկական կրիչի վրա թողարկումը նշանակված Է հունիսի 2-ին:
Փետրվարին տեղեկացվել Էր, որ Warner Bros. ստուդիան ազդարարել Է Փրինսի Purple Rain (1984) դասական ալբոմի շնորհանդեսը: Ռելիզում պետք Է տեղ գտնեին երաժշտի՝ նախկինում չհրատարակված կոմպոզիցիաները, ինչպես նաեւ Paisley Park-ում նրա ելույթների տեսագրությունները:

Неизданные песни Принса останутся неизданными
Коллекция ранее неизданных композиций американского певца Принса была изъята из публичного доступа. Об этом сообщает Billboard.
Диск Deliverance EP был доступен для предзаказа iTunes, Apple Music, Amazon Music и Google Play, уже можно было приобрести заглавную песню. Альбом удалили из сервисов после обращения в суд наследников музыканта,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Правообладатели также подали иск в отношении продюсера пластинки Джорджа Иэна Боксилла за незаконное использование треков и создание компиляции.
В Deliverance EP вошли шесть треков, записанных в 2006-2008 годах и не изданных. Релиз в стриминговых сервисах должен был состояться в пятницу, 21 апреля, выпуск на физическом носителе был намечен на 2 июня.
В феврале сообщалось, что студия Warner Bros. анонсировала переиздание классического альбома Принса Purple Rain (1984). В релиз должны были войти прежде неизданные композиции музыканта, а также видеозаписи с его выступлений в Paisley Park.