Հայաստանում ապրիլի 27-ից մայիսի 1-ը եղանակն աստիճանաբար կտաքանա 6-8 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում ապրիլի 27-28-ը, մայիսի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, ապրիլի 29-30-ը՝ կեսօրից հետո, շրջանների մեծ մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հիդրոմետ ծառայությունը:
Քամին կլինի հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 27-ից մայիսի 1-ն աստիճանաբար կբարձրանա 6-8 աստիճանով:
Երևանում՝ ապրիլի 27-28-ը, մայիսի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 29-30-ը՝ կեսօրից հետո, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ: Երևանքում ապրիլի 28-ին օդի ջերմաստիճանը կլինի +24, ապրիլի 29-ին` +26, ապրիլի 30-ին` +28, իսկ մայիսի 1-ին կանխատեսվում է +29:

Температура воздуха в Армении с 27-го апреля до 1-го мая постепенно повысится на 6-8 градусов
На территории Армении 27-28 апреля, 1 мая прогнозируется погода без осадков. Об этом «Арменпресс»  сообщили в гидрометцентре МЧС Армении
Согласно информации, 29-30 апреля после полудня в большинстве регионов республики ожидаются дожди и грозы, в отдельных местах возможен град.
Ветер юго-западный с порывами, до 3-8 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.
В период с 27 апреля по 1 мая температура воздуха постепенно повысится на 6-8 градусов.
В Ереване 27-28 апреля, 1 мая прогнозируется погода без осадков. А 29-30 апреля после полудня ожидаются дожди и грозы, во время грозы – усиление ветра до 15-18 м/с.
Температура воздуха в Ереване  28-го апреля будет +24 градуса, 29-го апреля -  +26, 30-го апреля - +28, 1-го мая - +29 градусов.