«Գալակտիկայի պահապանները» ֆիլմի ռեժիսորը խոստացել Է նկարահանել ֆրանշիզայի երրորդ մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Գալակտիկայի պահապանները. մաս 2-րդ» ֆիլմի ռեժիսոր եւ սցենարիստ Ջեյմս Հանը, որ ժամանել Է Մոսկվա՝ ներկայացնելու կինոնկարը, հայտնել Է ֆանտաստիկ բլոքբասթերի ֆրանշիզայի երրորդ մասը նկարահանելու մտադրության մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես աշխատում եմ երրորդ մասի վրա եւ ստույգ գիտեմ, թե դրանում ինչ Է լինելու, բայց չեմ ցանկանում տպավորությունը փչացնել եւ սյուժեն բացահայտել: «Գալակտիկայի պահապանների» հետաքրքիր բաղադրիչը հերոսների զարգացմանը հետեւելն Է: Առանձին կինոնկարներում օգտագործում են նույն հերոսներին, եւ նրանք ոչինչ չեն սովորում: «Գալակտիկայի պահապաններում» նման բան տեղի չի ունենա: Այստեղ դատողություններ կան սերունդների թեմայի շուրջ»,-պատմել Է ռեժիսորը ապրիլի 27-ին կայացած մամուլի ասուլիսում:
«Այս ֆիլմում հետաքրքիր Է դիտել, թե ինչպես են հերոսները զարգանում, աճում, սպրում, զոհվում, դառնում ավելի լավը կամ ավելի վատը, ինչը նրանց դարձնում Է իսկական, մարդկային, գործող անձինք, անկախ այն բանից, թե նրանք մարդիկ են արդյոք, թե  այլմոլորակայիններ, ջրարջ, թե ուրիշ մի բան»,-ասել Է Հանը:
Նա նաեւ հայտնել Է, որ Marvel ընկերության ղեկավարի հետ, որն զբաղվում Է ֆիլմի վրա կատարվող աշխատանքով եւ որին պատկանում են հերոսների իրավունքները, բանակցություններ Է վարում այն մասին, որ ընդլայնվի տիեզերական սագայի գործող անձանց աշխարհը Marvel կինոտիեզերքի շրջանակներում:
«Գալակտիկայի պահապանները. մաս 2-րդ» ֆիլմը պատմում Է գլխավոր հերոսների՝ Փիթեր Քվիլի (հայտնի Է որպես Աստղային Լորդ), Դրաքսի, կանաչամորթ կին վարձկան Գամորի, կենդանի ծառ Գրութի եւ խոսող ջրարջի՝ Ռաքեթի արկածների շարունակության մասին:
Այս անգամ նրանք պետք Է բացահայտեն ողջ Գալակտիկայի ամենագլխավոր գաղնիքներից մեկը՝ իսկ իրականում ով Է Փիթեր Քվիլի հայրը: Կինոնկարում խաղացել են՝ Քրիս Փրաթը, Զայ Սալդանան, Դեյվ Բաթիսթան, Սիլվեստեր Ստալոնեն, Կուրտ Ռասելը, իսկ Վին Դիզելը եւ Բրեդլի Քուփերը հնչյունավորել են Գրուտին եւ եւ Ռաքեթ ջրարջին՝ համապատասխանաբար, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Режиссер "Стражей Галактики" пообещал снять третью часть франшизы
Режиссер и сценарист фильма "Стражи Галактики. Часть 2" Джеймс Ганн, который приехал в Москву, чтобы представить картину, сообщил о намерении снять третью часть франшизы фантастического блокбастера.
"Я работаю над третьей частью и точно знаю, что в ней будет, но не хочу портить впечатление и раскрывать сюжет. Интересная составляющая "Стражей галактики" - это смотреть на развитие героев. В некоторых картинах используют одних и тех же персонажей, и они ничему не учатся. В "Стражах галактики" такого не случится. Здесь есть рассуждения на тему поколений", - рассказал режиссер на пресс-конференции в четверг,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"В этом фильме интересно смотреть, как персонажи развиваются, растут, живут, погибают, становятся лучше или хуже, что делает их настоящими, человеческими, персонажами, вне зависимости от того, являются ли они людьми или инопланетянами, енотом или кем-то другим", - сказал Ганн.
Он также сообщил, что ведет переговоры с главой компании Marvel, которая занимается работой над фильмом и которой принадлежат права на героев, о том, чтобы расширить мир персонажей космической саги в рамках киновселенной Marvel.
В фильме "Стражи Галактики. Часть 2" рассказывается о продолжении приключений главных героев - землянине Питере Квилле (известном как Звездный Лорд), Драксе, зеленокожей наемнице Гаморе, живом дереве Груте и говорящем еноте Ракете. На этот раз им предстоит раскрыть одну из самых главных тайн во всей Галактике: кто же на самом деле отец Питера Квилла. В картине сыграли Крис Пратт, Зои Салдана, Дэйв Батиста, Сильвестер Сталлоне, Курт Рассел, а Вин Дизель и Брэдли Купер озвучили Грута и Енота Ракету, соответственно. Фильм выходит в российский прокат 4 мая.