Ադրբեջանմը շփման գծում արձակել է շուրջ 440 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 35 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Ապրիլի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 440 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»:

YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. Artsakh’s Ministry of Defense told Armenpress the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime more than 35 times across the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s statement reads: “On April 27 and overnight April 28 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 35 times by firing over 440 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces of Artsakh mainly refrained from taking countermeasures and continued conducting the reliable protection of military posts”.