Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական խորհրդի հերթական նիստին
Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Եվրասիական
տնտեսական խորհրդի հերթական նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը 2017 թ. մայիսի 17-ին Մոսկվայում (Ռուսաստանի Դաշնություն) մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական խորհրդի հերթական նիստին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ պատվիրակության կազմում էին Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Էմիլ Տարասյանը, Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության ԱՊՀ վարչության պետ Արմեն Ղևոնդյանը, ՀՀ միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարի խորհրդական Ռաֆայել Ավետիսյանը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են առևտրատնտեսական համագործակցության խորացմանն ուղղված մի շարք  հարցեր:
Կայացել է նաև ԵԱՏՄ մինչև 2025 թվականի «Թվային օրակարգ»-ի հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ քննարկում:

YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS.  Armenia’s delegation led by Vice Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan on May 17 participated in the regular session of the Eurasian Economic Council in Moscow, press service of the Government told Armenpress.
Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan, Deputy Minister of Economic Development and Investments Emil Tarasyan, Head of CIS Department at Armenia’s MFA Armen Ghevondyan, Adviser to the Minister of International Economic Integration and Reforms Rafayel Avetisyan are among the delegation members.
During the session a number of issues related to deepening trade-economic cooperation were discussed.