Արցախի Նախագահն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23  ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 23-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են կազմակերպության կողմից Արցախում տարբեր բարեգործական ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա եւ արժեւորել նման ամուր կապերի պահպանումը նաեւ ապագայում:

Президент НКР провел встречу с делегацией Армянского евангелистского сообщества Америки
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 23 мая принял делегацию Армянского евангелистского сообщества Америки во главе с исполнительным директором организации Завеном Ханджяном.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся осуществления организацией различных благотворительных программ в Арцахе.
Глава государства с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Армянским евангелистским сообществом Америки находится на высоком уровне, и придал важность укреплению крепких связей с ним и в будущем.