Հոլիվուդում ընթանում են Շառլ Ազնավուրի աստղի բացման նախապատրաստական աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: AFP գործակալությունը տեսանյութ է հրապարակել Հոլիվուդի «Փառքի ծառուղում» աշխարհահռչակ հայազգի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի աստղի բացման նախապատրաստության մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Փառքի ծառուղու» պրոդյուսեր Անա Մարտինեսը նշել է, որ Ազնավուրը հարյուրավոր երգեր է կատարել ու բազմաթիվ մրցանակներ ստացել: «Նա իր այս տարիքում մինչ օրս ելույթներ է ունենում, ինչը հրաշալի է»,- ասել է Մարտինեսը:
«Մենք՝ հայերս, անսահման հպարտանում ենք նրանով և կիսում մեր ուրախությունն աշխարհի հետ»,- ասել է ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչ Պայծառ Թոմասյանը:
Շառլ Ազնավուրը ժամանել է Լոս Անջելես՝ օգոստոսի 24-ին մասնակցելու «Փառքի ծառուղում» իր աստղի բացման պաշտոնական արարողությանը:

Preparatory works of opening Charles Azanvour's Walk of Fame star underway in Hollywood
YEREVAN, AUGUST 22, ARMENPRESS. AFP news agency has released a footage about the preparatory works of the opening of the Walk of Fame star of world famous Armenian singer Charles Aznavour.
“Charles Aznavour is a popular entertainer known around the world and loved by millions of fans across generations,” "Armenpress" reports Ana Martinez, Producer of the Walk of Fame ceremonies stated. “We are thrilled, as we know the people of his homeland France are to see his star dedicated on our historic Walk of Fame.”
Aznavour has already arrived in Los Angeles to participate in the official ceremony of the opening of the star named after him on August 24.