Մահացել է The Prodigy-ի վոկալիստ Քեյթ Ֆլինթը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 4-ի առավոտյան 49 տարեկան հասակում մահացել Է The Prodigy խմբի վոկալիստ Քեյթ Ֆլինթը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Sun բրիտանական տաբլոիդը:
Հրատարակության տվյալներով՝ երաժիշտը մահացել Է Էսեքսի կոմսությունում գտնվող իր տանը: Ինչպես նշել Է ոստիկանությունը, նրա մահվան մեջ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել:
Քեյթ Ֆլինթը ճանաչում Է ձեռք բերել որպես 1990 թվականին հիմնված The Prodigy խմբի վոկալիստ, որտեղ նա սկզբում միայն պարող Էր: 1996 թվականին նա իբրեւ վոկալիստ Է հանդես եկել Firestarter սինգլի ձայնագրման ժամանակ, որը դարձել Է համաշխարհային հիթ: Հետագայում նա մասնակցել Է այնպիսի թրեքների ձայնագրմանը, ինչպիսիք են՝ Omen-ը, Breath-ը, Baby՚s Got a Temper-ը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Prodigy frontman Keith Flint dead at 49
YEREVAN, MARCH 4, ARMENPRESS. The Prodigy frontman Keith Flint, one of the most recognizable figures on the British techno scene, has been found dead at his home aged 49, the UK’s Press Association news agency reported.
He was found unresponsive at his house in Essex, England, on Monday morning, PA reported.
"We were called to concerns for the welfare of a man at an address in Brook Hill, North End, just after 8.10am on Monday," a spokesman for Essex Police said in a statement.
"We attended and, sadly, a 49-year-old man was pronounced dead at the scene. His next of kin have been informed," the statement added.
"The death is not being treated as suspicious and a file will be prepared for the coroner."
Shortly after the news was reported, the official Prodigy account of Twitter said that Flint committed suicide.