Ջեյմս Դինը մահվանից ավելի քան 60 տարի անց «խաղալու Է» նոր ֆիլմում. The Hollywood Reporter
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան Ջեյմս Դինի պատկերը, որը զոհվել Է 1955 թվականին, վերստեղծելու են համակարգչային գրաֆիկայի օգնությամբ: Այդ մասին, ինչպես գրում Է The Hollywood Reporter-ը, ստացված թվային կրկնօրինակը «խաղալու Է» «Փնտրելով Ջեկին» կինոնկարում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Magic City Films ստուդիան Ջեյմս Դինի պատկերն օգտագործելու իրավունքը ձեռք Է բերել նրա ազգականներից: The Hollywood Reporter-ի տվյալներով, դերասանի «իրական տարբերակն ստեղծելու վրա աշխատելու են Image Engine եւ MOI Worldwide ընկերությունները՝ օգտագործելով տեսանյութերը եւ լուսանկարները: Դրա հետ մեկտեղ նշվում Է, որ Դինին հնչյունավորելու Է մեկ այլ դերասան:
Հրատարակությունը տեղեկացնում Է, որ դերասանը խաղալու Է կարեւորությամբ երկրորդական՝ Ռոգան անունով հերոսի դերը: Որպես կինոնկարի դերասաններ հանդես են գալու Անտոն Էռնստը եւ Թաթի Գոլիխը, որոնք հիմնել են Magic City Films-ը: «Մենք շատ ենք հպարտանում, որ նրա (Ջեյմս Դինի) ընտանիքն աջակցում Է մեզ եւ նախազգուշական բոլոր միջոցները ձեռնարկում, որպեսզի նրա՝ որպես ամենավիթխարի կինոաստղերից մեկի, ժառանգությունը մնա ամբողջության մեջ»,-հայտարարել Է Էռնստը: Պլանավորված Է, որ «Փնտրելով Ջեկին» կինոնկարը վարձույթ կմտնի 2020 թվականի նոյեմբերին:
Ֆիլմը լինելու Է Հարեթ Քրուքերի՝ Վիետնամի պատերազմի վերջի իրադարձությունների մասին պատմող համանուն վեպի Էկրանավորումը: Սյուժեն ներկայացնում Է ռազմական գործողությունների ընթացքում օգտագործված ավելի քան 10 հազար շների պատմությունը, որոնց լքել են: Ջեյմս Դինը մահացել Է 1955 թվականին ավտովթարից՝ 24 տարեկան հասակում: Իր կարիերայի ընթացքում նա հասցրել Է խաղալ ընդամենը մի քանի նշանավոր դերեր: «Դրախտից դեպի արեւելք» եւ «Հսկան» ֆիլմերի համար նա անվանակարգվել Է «Օսկար» մրցանակի:

THR: Джеймс Дин "сыграет" в новом фильме спустя более 60 лет после смерти
Образ актера Джеймса Дина, погибшего в 1955 году, воссоздадут с помощью компьютерной графики. Как пишет The Hollywood Reporter, получившаяся цифровая копия "сыграет" в картине "В поисках Джека" (Finding Jack).
Студия Magic City Films приобрела права на использование образа Джеймса Дина у его родственников. По данным The Hollywood Reporter, над созданием "реалистичной версии Джеймса Дина" будут работать компании Image Engine и MOI Worldwide, используя видео и фотографии. При этом отмечается, что Дина будет озвучивать другой актер, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс
Издание сообщает, что актер сыграет вторую по важности роль, персонажа по имени Роган. Режиссерами картины выступят Антон Эрнст и Тати Голых, основавшие Magic City Films. "Мы очень гордимся, что его [Джеймса Дина] семья поддерживает нас и примет все меры предосторожности, чтобы его наследие как одной из самых грандиозных кинозвезд осталось в целости", - заявил Эрнст.
Выход фильма "В поисках Джека" в прокат запланирован на ноябрь 2020 года. Картина будет экранизацией одноименного романа Гарета Крокера о событиях конца войны во Вьетнаме. Сюжет рассказывает историю о более 10 тыс. военных собак, которые были брошены.
Джеймс Дин погиб в автокатастрофе в 1955 году в возрасте 24 лет. За свою карьеру он успел сыграть всего несколько значимых ролей. За фильмы "К востоку от рая" и "Гигант" он был номинирован на "Оскар".