ერევნის დრო: 11:07,   24 მაისი 2024
სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა და ეუთოს მოქმედმა თავმჯდომარემ სამხრეთ კავკასიაში განვითარებული მოვლენები განიხილეს
სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა და ეუთოს მოქმედმა თავმჯდომარემ სამხრეთ
კავკასიაში განვითარებული მოვლენები განიხილეს
ერევანი, 13 მაისი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა ეუთოს მოქმედი თავმჯდომარის, მალტის საგარეო საქმეთა და ვაჭრობის მინისტრის იან ბორგის ხელმძღვანელობით დელეგაცია მიიღო. პრემიერ-მინისტრი მიესალმა ბატონი ბორგის ვიზიტს სომხეთში.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატი ავრცელებს. ნიკოლ ფაშინიანმა და იან ბორგმა განიხილეს სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობასა და ეუთოს შორის თანამშრომლობის საკითხები, გაცვალეს მოსაზრებები სამხრეთ კავკასიაში განვითარებულ მოვლენებზე. პრემიერ-მინისტრმა სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის ურთიერთობების ნორმალიზაციის პროცესზე ისაუბრა.
განიხილეს მრავალ სექტორულ თანამშრომლობასა და სომხეთსა და მალტას შორის ურთიერთობების შემდგომ განვითარებასთან დაკავშირებული საკითხები. ხაზი გაესვა მაღალი დონის ორმხრივი ორმხრივი ვიზიტების ორგანიზებას.

Armenian Prime Minister and OSCE Chairman-in-Office discuss South Caucasus developments
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. Armenian Prime Ministe Nikol Pashinyan received a delegation led by the OSCE Chairman-in-Office, Minister of Foreign Affairs and Trade of Malta Ian Borg.
The Prime Minister welcomed Mr. Borg's visit to Armenia.
Nikol Pashinyan and Ian Borg discussed issues related to cooperation between the Armenian government and the OSCE. They exchanged ideas on developments in the South Caucasus, with the Prime Minister referring to the process of normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, reported the Prime Minister’s Office.
Jan Borge emphasized the organization's commitment to facilitating and promoting sustainable peace and conflict resolution throughout the OSCE region, and the effective use of the organization's tools in accordance with the OSCE mandate in order to ensure regional stability and security.
The discussion focused on multifaceted cooperation and the further development of relations between Armenia and Malta. They emphasized the importance of high-level mutual visits between the two countries.