Ռուսական թատրոնի դերասաններն առցանց կներկայացնեն հանրահայտ հեղինակների ստեղծագործությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի և Արարատի մարզային գրադարանի համագործակցության արդյունքում թատրոնի դերասաններն օգոստոսի 3-ից սկսած հատուկ գրադարանի ընթերցողների համար առցանց կարդալու են հանրահայտ հեղինակների գործեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեց Ռուսական թատրոնի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատու Վլադ Մուրադյանը, առցանց նախագծին մասնակցում են ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Իրա Հարությունյանը, Լիլյա Մուկուչյանը, Անուշ Սարգսյանը, Հռիփսիմե Նահապետյանը, Արեն Խաչատրյանը, Արման Մեժլումյանը:
Նրանց կատրամամբ կհնչեն Ի. Բրոդսկու, Բ. Ախմադուլինայի, Վ. Վիսոցկու և այլ նշանավոր հեղինակների բանաստեղծություններ: Վիդիոտեսագրությունն իրականացրել է թատրոնի լուսատեսանկարահանման ստուդիայի պատասխանատու Գարիկ Մանուկյանը։ «Համոզված ենք, որ առցանց նախագիծը դուր կգա հանդիսատեսին: Դերասանները ջանք ու եռանդ չեն խնայել՝ հավուր պատշաճի ներկայանալու համար: Նշենք, որ առցանց նախագծերը կլինեն շարունակական, և այսպիսով կպահպանվի կապը հանդիսատեսի հետ: Ընթերցումները հասանելի կլինեն Արարատի մարզային գրադարանի և Ռուսական թատրոնի ֆեյսբուքյան էջերում»,- նշեց Մուրադյանը:

Актеры Русского драматического театра в интернете представят произведения известных авторов
Актеры Русского драматического театра им. К. Станиславского в сотрудничестве с областной библиотекой Арарата с 3 августа в интернете будут читать произведения известных авторов.
Как сообщил Арменпресс пресс-секретарь театра Влад Мурадян, в онлайн-проекте участвуют заслуженная артистка Армении Ирина Арутюнян, Лиля Мукучян, Ануш Саркисян, Рипсиме Наапетян, Арен Хачатрян, Арман Межлумян.
В их исполнении прозвучат Стихи И. Бродского, Б. Ахмадуллиной, В. Высоцкого и других выдающихся поэтов. Видеозапись осуществил ответственный студии съемки театра Гарик Манукян. “Мы уверены, что онлайн-проект понравится зрителям. Актеры не жалели сил и энергии, чтобы предстать должным образом. Отметим, что онлайн-проекты будут продолжительными, и таким образом сохранится связь со зрителем. Чтения будут доступны на фейсбуковских страницах областной библиотеки Арарата и Русского театра”, - отметил Влад Мурадян.