Համավարակի հետևանքները մեղմելու նպատակով ՀԿ-ն խոցելի ընտանիքներին տրամադրում է փաթեթներ
ԳՅՈՒՄՐԻ, 20  ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում COVID-19-ի համավարակի սոցիալ-տնտեսական հետևանքները մեղմելու նպատակով «Հայկական Կարիտաս» բարեսիրական հասարակական կազմակերպությունը Շիրակի, Լոռու, Գեղարքունիքի և Արարատի մարզերում բնակվող 220 առավել խոցելի ընտանիքներին տրամադրում է սննդի և հիգիենիկ պարագաների փաթեթներ: Ծրագիրն իրականացվում է «Կարիտաս Ինսբրուկ»-ի, Տիրոլի (Ավստրիա) իշխանությունների ֆինանսական աջակցությամբ:
Ծրագրի առաջին փուլն արդեն ավարտված է. խոցելի ընտանքիները ստացել են իրենց հասանելիք փաթեթները: «Բավական մեծ՝ մոտ 60 հազար դրամ արժողությամբ փաթեթները ծրագրի շահառուները կստանան 2 անգամ: Ի դեպ, շահառուների ընտրությունը կատարվել է համապատասխան չափորոշիչներով, իսկ գլխավոր նախապայման է հանդիսացել ընտանիքների բազմանդամ լինելը և համավարակի պատճառով աշխատանքը կորցնելը»,-«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ծրագրի պատասխանատու Իննա Մաղաքյանը՝ հավելելով, որ շահառուներն  արդեն ընտրված  են:

С целью смягчения последствий эпидемии О/О предоставляет пакеты уязвимым семьям
В целях смягчения социально-экономических последствий эпидемии COVID-19 в Армении благотворительная общественная организация «Армянский Каритас» предоставляет наборы продуктов питания и  гигиенические принадлежности  220 наиболее уязвимым семьям, проживающим в Ширакской, Лорийской, Гегаркуникской и Араратской областях. Проект реализуется при финансовой поддержке Caritas Tirol  Innsbruck и властей Тироля (Австрия).
Первый этап программы уже завершен. Уязвимые семьи получили свои посылки. «Бенефициары программы дважды получат достаточно крупные посылки на сумму около 60 тысяч драмов. Кстати, бенефициары были отобраны согласно соответствующим критериям, и основным условием было то, что большое количество семей потеряли работу из-за эпидемии», - в беседе с Арменпресс сказала менеджер программы Инна Магакян, добавив, что бенефициары уже определены.