Արմեն Սարգսյանն Էմոմալի Ռահմոնին տեղեկացրել է ԼՂ-ի հետ կապված վերջին զարգացումների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էմոմալի Ռահմոնին՝ Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանը Էմոմալի Ռահմոնին տեղեկացրել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված վերջին զարգացումների մասին.
«Ինչպես գիտեք, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հորդորից հետո, Մոսկվայում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների խորհրդակցությունների արդյունքում ընդունվեց համատեղ հայտարարություն՝ 2020 թվականի հոկտեմբերի 10-ից հումանիտար նպատակներով հրադադարի հաստատման մասին: Այդուհանդերձ, հրադադարը մնում է փխրուն և անկայուն: Խախտելով իր ստանձնած պարտավորությունները՝ Ադրբեջանը շարունակում է ռազմական գործողություններ իրականացնել առաջնագծի տարբեր հատվածներում: Հուսով ենք, որ ադրբեջանական կողմը հավատարիմ կմնա հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և առաջիկա օրերին ղարաբաղյան հակամարտության գոտում արյունահեղությունը կդադարեցվի»:

YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has sent a congratulatory letter to Emomali Rahmon on his re-election as President of Tajikistan, the Armenian President’s Office told Armenpress.
President Sarkissian also briefed Emomali Rahmon on the latest developments over Nagorno Karabakh.
“As you know, after the call of Russian President Vladimir Putin, a joint statement was adopted as a result of the talks of the Armenian, Russian and Azerbaijani foreign ministers in Moscow on the cessation of hostilities for humanitarian purposes starting October 10. However, the ceasefire still is fragile and unstable. Violating its commitments Azerbaijan continues conducting military operations at different sections of the frontline. We hope the Azerbaijani side will remain committed to the observance of the ceasefire regime and the bloodshed in the Karabakh conflict zone will stop in coming days”.